Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Policejní člun na Nových Mlýnech

BŘECLAVSKO: Policisté budou opět dohlížet na vodní hladině. 

Nové Mlýny -  Minulý týden se na Novomlýnskou nádrž opět spustil policejní člun. Ten se sem vrátil po zimních měsících, aby během sezony mohli policisté znovu dohlížet na vodní hladinu. Katamarán je vybaven prostředky pro záchranu tonoucích osob a pro poskytnutí první předlékařské pomoci.

Během posledních let došlo na vodní nádrži Nové Mlýny k obrovskému rozvoji vodních sportů. Policejní člun je tady opravdu nezbytný. Kolegové vyráží na vodní hladinu operativně. Dohlíží zejména při konání větších akcí, jako jsou například jachtařské závody. Každoročně zasahují při zachraňování plavců či vyznavačů vodních sportů. Někteří rekreanti totiž podcení své síly, neodhadnou povětrnostní podmínky, a hrozí jim utonutí. Mnohdy svoji roli sehrává i alkohol, to platí především u nezodpovědných plavců.

Kromě záchranářských akcí policisté provádí také namátkové kontroly vůdců plavidel. Zajímají se hlavně o to, zda mají u sebe předepsanou výbavu, doklady a navíc prověřují, jestli nejsou pod vlivem alkoholu. Vodní plocha však není jediné, na co se hlídka zaměřuje. Policisté totiž z katamaránu kontrolují i to, co se děje na březích. Mnohdy totiž také tam dochází k překročení zákona.

Věříme, že policejní dohled na vodní hladině Nové Mlýny přispěje k dobrému zajištění rekreační sezony, neboť z hlediska počtu rekreantů se okolí Pálavy stává stále více významnou rekreační oblastí.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 6. května 2019

Odkazy do noveho okna

katamarán_1

katamarán_1 

Detailní náhled

katamarán_2

katamarán_2 

Detailní náhled

katamarán_3

katamarán_3 

Detailní náhled

katamarán_4

katamarán_4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem