Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté odstartovali letní tábory

KRAJ - Bezpečnost dětí o prázdninách nejen v silničním provozu, ale i při pobytu u vody či v lese je hlavní prioritou. 

Preventistky z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje ve čtvrtek 8. 7. 2021 odstartovaly již tradiční výpravy za dětmi na letní tábory. Tentokrát se vypravily do Česko – německého setkávacího centra v ul. Ruprechtická v Liberci na „Nadupanej příměsťák“.

6Zde je v prostorách zahrady přivítala dvanáctičlenná skupinka mladých sportovců, kteří s nadšením s policistkami komunikovali na téma zásad bezpečného chování. Debata byla prioritně zaměřená na období letních prázdnin, takže mezi tématy zaznělo bezpečí u vody, bezpečná jízda na kole a koloběžce, nebo například kontakt s cizí osobou. Za táborníky přijela i hlídka z Pohotovostního a eskortního oddělení, která předvedla svoji výstroj a výzbroj a děti pustila i do svého vozidla v policejních barvách, aby si mohly vyzkoušet zapnout majáky se sirénou či do megafonu zavelet povel „Stůj, jménem zákona…“

Přítomna byla i hlídka z Dopravního inspektorátu a děti se mohly vyfotit na služebním motocyklu značky BMW, nebo se dozvědět důležité informace z oblasti silniční bezpečnosti. Jejich perfektní fyzickou zdatnost si následně dopravní policistka ověřila, a to měřením rychlosti v běhu za pomoci laserového radaru. Sportovci za svůj výkon byli řádně odměněni policejní postřehovou hrou, kartami a dalšími drobnými dárečky, a jelikož se po náročné rozcvičce a ranním tréninku cítili unaveni a navíc se neúprosně blížil čas oběda, tak se všichni zúčastnění policisté s dětmi rozloučili a svoji návštěvu přislíbili zopakovat i v dalších termínech.
 

12. 7. 2021
nprap. Bc. Dana Burešová, DiS.
preventistka KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem