Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policisté odjeli do Makedonie a Srbska

V rámci bilaterální spolupráce budou působit v oblasti měst Gevgelija a Negotin. 

Dnes v ranních hodinách na půdě Policejní akademie ČR se konal slavnostní ceremoniál k odjezdu třináctého kontingentu do Makedonie a pátého do Srbska. Ceremoniál se uskutečnil za přítomnosti policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého, srbské velvyslankyně J.E. Very Mavrić a zástupkyně makedonského velvyslanectví Elionory Stankovikj.

„V minulém týdnu jsem se zúčastnil setkání nejvyšších policejních představitelů v Haagu, kde jsem si od svých zahraničních partnerů vyslechl pozitivní zkušenosti s českými policisty, kteří jsou vysláni na zahraniční mise a vůbec poděkování za naši aktivní spolupráci v rámci bilaterálních dohod. Chtěl bych proto vyjádřit respekt a velké poděkování všem policistům, kteří tímto způsobem pomáhají zajišťovat bezpečnost v Evropě a zároveň se zasluhují o šíření dobrého jména české policie“, sdělil policejní prezident.

Do Makedonie odjelo celkem 40 policistů, z toho 22 poprvé a jeden psovod se dvěma služebními psy. Do Srbska odjelo 15 policistů, z toho 9 poprvé.

Policisté budou provádět především preventivní činnost, která spočívá v kontrolách osob, vozidel a dohledu nad veřejným pořádkem. K výkonu služby budou využívat terénní vozidla a ruční a vozidlové termovize.

Oba kontingenty se vrátí do České republiky dne 31. října 2017.

Od roku 2015 do současnosti jsme vyslali v rámci bilaterální spolupráce celkem 764 policistů. Od roku 2015 do současnosti jsme vyslali v rámci agentury FRONTEX celkem 332 policistů.

11. září 2017
kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí
Policejní prezidium ČR

vytisknout  e-mailem