Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Policisté odhalili padělaný doklad

KRAJ VYSOČINA - Cizinec chtěl v Česku vyměnit padělaný řidičský průkaz  

Policisté z oddělení dokladů a specializovaných činností, kteří působí v rámci Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, před pár dny odhalili padělaný řidičský průkaz cizího státního příslušníka.
 
Na specialisty z odboru cizinecké policie se obrátili úředníci odboru dopravy jihlavského magistrátu a požádali o zkoumání řidičského průkazu státu Černá Hora. Řidičský průkaz byl vydán pro skupiny A,B,C a E. Jeho majitel si požádal o výměnu průkazu za český řidičský průkaz. Pochybnosti úředníků o pravosti dokladu se naplnily. „Policisté zpracovali odborné vyjádření ve smyslu trestního řádu a konstatovali, že jde o celkový padělek řidičského průkazu států Srbsko a Černá Hora,“ řekl k případu vedoucí odboru cizinecké policie plk. Mgr. Leoš Švarc.
 
Po provedení dalšího šetření a nezbytných úkonů policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Za tento přečin hrozí jedenatřicetiletému cizinci trest odnětí svobody až na tři léta nebo zákaz činnosti.
 
Policisté, kteří jsou zařazeni na oddělení dokladů a specializovaných činností a oddělení dokumentace v rámci svého výkonu služby odhalují ve své působnosti padělané a pozměněné, zneužité a smyšlené veřejné listiny, doklady a ceniny a provádí činnosti v oblasti mezinárodní policejní spolupráce. Tato skupina specialistů disponuje speciálním zařízením pro odhalování padělaných dokladů a má k dispozici také zařízení pro noční vidění a termokameru.
 
mjr. JUDr. Dana Čírtková, vrchní komisař
4. květen 2011
 

vytisknout  e-mailem