Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Policisté objasnili rozsáhlou sérii vloupání

ŠUMPERSKO - Osudnou se jim stala krádež dětské čtyřkolky. 

Šumperští policisté dopadli trojici mladíků z Bruntálska, která má podle nich na svědomí několik případů vloupání, případně nevydařených pokusů vloupání do různých objektů, a to zejména na Bruntálsku, Šumpersku, ale i Jesenicku.

Společně s 30letým mužem se nejméně v jedenácti již zadokumentovaných případech tohoto protiprávního jednání měli dopouštět také jeden mladistvý a jeden nezletilý.

Od začátku září letošního roku má tato trojice podle policistů na svědomí vloupání do pěti prodejen potravin, dvou restaurací, dvou prodejních stánků, ale také do sběrných surovin nebo provozovny čerpací stanice. Vedle finanční hotovosti je zajímaly zejména cigarety, cukrovinky, nápoje, ale také různé pracovní a elektrické nářadí. Podle dosavadního šetření měli na odcizených věcech způsobit škodu okolo 70 tisíc korun a poškodit majetek za bezmála 190 tisíc korun. Tento počet ale nemusí být konečný, kriminalisté na případu dále pracují.

Pomyslná klec spadla začátkem minulého týdne, kdy byli díky pomoci všímavých občanů dopadeni bezprostředně poté, co v Rudě nad Moravou odcizili ze zahrady u rodinného domu dětskou čtyřkolku. Tu se snažili ukrýt pod nízký strom nedaleko místa odcizení.

Nejstarší z této trojice, 30letý muž, který již byl opakovaně za majetkovou trestnou činnost odsouzen, si již vyslechl sdělení obvinění z trestných činů krádež a poškození cizí věci. Stíhán je vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu podle trestního zákoníku hrozí až pětiletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.

Obvinění z provinění krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody se nevyhnul ani mladistvý.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová
2. prosince 2019

vytisknout  e-mailem