Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policisté objasnili krádeže vloupáním

Bohumín: Obviněný muž měl zcizovat jízdní kola i značkovou obuv 

V polovině dubna si všiml při odchodu z bytu ve vilovém domě v Bohumíně muž, že mu někdo odcizil na společné chodbě několik párů značkových sportovních bot. V přízemí pak zjistil, že na místě, kde měl odstavené elektrické kolo, zůstal jen přestřižený zámek... V září kdosi v Bohumíně vypáčil sklepní kóji a „zmizelo“ horské jízdní kolo... V říjnu nahlásil majitel neobývaného domu v Rychvaldu odcizení křovinořezu, horského kola a desítek lahví alkoholu... Další poškozený, tentokrát opět z Bohumína, oznámil vloupání do sklepa a odcizení krom jiného motorového minibiku a disků na auto s pneumatikami. Celkově se škoda u těchto čtyřech případů vyšplhala na téměř 130 000 korun.

Ráno, v den posledního vloupání, si policisté obvodního oddělení Bohumín všimli muže, kterého z minulosti znají. A rovněž zřejmě ne až tak laciného minibiku, který vedl. Když pak k poledni přišel poškozený nahlásit krádež minibiku a popsal ho, policisté z bohumínského oddělení věděli, kam zamířit. Muže díky místní a osobní znalosti vypátrali a zadrželi. Pro podezření ze spáchání také všech dalších výše popsaných skutků, které do té doby šetřili, věc předali karvinským kriminalistům z 2. oddělení obecné kriminality.

Kriminalisté učinili další potřebné úkony a na základě zadokumentovaných informací obvinili 25letého muže z přečinů krádeže spáchané vloupáním a porušování domovní svobody. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody šest měsíců až tři roky. Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Doplním, že muž má přes 15 záznamů v rejstříku trestů, převážně pro majetkovou trestnou činnost. Poslední nepodmíněný trest vykonal koncem minulého roku, ze září letošního roku je pak pro přečin krádeže prozatím nepravomocně odsouzen. Svého jednání každopádně lituje, odcizené věci měl zpeněžit a finance užít pro svou potřebu.

por. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku, 8. listopadu 2023

vytisknout  e-mailem