Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté navštívili Základní speciální školu v Semilech

SEMILY - Na programu byla trestní odpovědnost a protiprávní jednání v souvislosti s návykovými látkami. 


Dne 23. 9. 2020, na základě žádosti paní ředitelky Mgr. Ivy Vaňátkové, navštívila policistka z oddělení tisku a prevence Libereckého kraje Základní školu speciální v Nádražní ul. v Semilech, která zajišťuje vzdělávání dětí s mentálním postižením a kombinovanými vadami, dále vzdělávání dětí, které se ze zdravotních či jiných důvodů nemohou vzdělávat v běžné základní škole. 

Součástí 3odborné speciálně pedagogické péče je, aby si děti osvojily základní vědomosti, dovednosti a návyky potřebné k orientaci v okolním světě, proto v rámci prevence provedla policistka přednášku dětem bez závažnějšího mentálního postižení ve věku 11-16 let. Přednášky se zúčastnilo 10 žáků.  Úvodem byly děti seznámeny s významem a úkoly policie. Dále bylo dětem vysvětleno, že od patnácti let jsou již trestně odpovědné a možné důsledky protiprávního jednání dětí a mladistvých. Hlavním tématem přednášky bylo děti poučit o škodlivosti návykových látek (tabáku, alkoholu a drog), a především o protiprávním jednáním v souvislosti s jejich užíváním.

Vzhledem k současné situaci s šířením nemoci Covid-19 proběhla přednáška z bezpečnostních důvodu ve venkovním prostoru školy (na hřišti).

Po přednášce se na venkovní hřiště dostavili všichni žáci školy (cca 25 dětí) a byly jim rozdány drobné dárky s policejní tématikou jako například klíčenky, přívěšky z reflexního materiálu, pexesa, omalovánky a každý si odnesl i reflexní pásku.

Na závěr bylo pro děti připraveno i překvapení, kdy ke škole přijeli policisté z Obvodního oddělení Semily v policejním autě a předvedli svoji výstroj jako pouta, taktické vesty, teleskopické obušky a zbraně s náboji. Policisté si s dětmi i popovídali o své práci, kdy děti měly mnoho otázek, na které jim bylo vždy adekvátně odpovězeno. Při odjezdu se policisté s dětmi rozloučili zapnutými majáky.   
 

25. 9. 2020
nprap. Martina Frýdová
preventistka KŘP Libereckého kraje 

vytisknout  e-mailem