Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté navštěvovali děti na dětských táborech

NYMBURSKO – Kromě nezapomenutelných zážitků z ukázek různých složek Policie ČR si děti odnesly vždy nějakou preventivní maličkost. 

V průběhu měsíců července a srpna navštívili policisté z Územního odboru Nymburk hned několik letních a příměstských táborů po celém okrese. Jedním z nich byl například dětský tábor v Chotěšicích, který pořádá spolek Sebeobrana Poděbrady. Policisté z OHS Milovice dětem předvedli svou výstroj a výzbroj, mohly nahlédnout do policejního vozidla a dozvěděly se spoustu zajímavých informací o policejní práci.
Ve spolupráci s BESIP se na příměstském táboře „Danův kemp“ v Nymburce, který byl pořádán v třech týdnem za sebou, vystřídalo hned několik policejních služeb. Vždy za přítomnosti policejní preventistky, která s dětmi hovořila na téma „Bezpečné prázdniny“ a „Bezpečně u vody“.  O dynamické ukázky a zpestření programu se pak postaral policejní psovod se služebním psem, nebo policisté prvosledových hlídek. Někteří odvážlivci se oblékli i do ringo obleku a vyzkoušeli tzv. „na vlastní kůži“ zadržení policejním psem. Ze strany BESIP byla pro děti připravena dráha, kterou musely na kole projet. 
Za dětmi s příměstského táboru Polaban Nymburk se pro změnu přijeli podívat policisté z Poříčního oddělení Labe. Kromě představení práce potápěče a vůbec celé činnosti poříčního oddělení, se děti za odměnu mohly provést na policejním člunu.
Tábor v Jizbicích, pořádaný spolkem Centrum pro všechny, byl laděn do tématu ARMY. Modelová situace za účasti policejního psovoda byla proto dost akčně založená. Děti v rámci uvedeného tématu pátraly v lese po podezřelém muži, když byl na místo vyžádán právě policejní psovod a za pomoci svého čtyřnohého parťáka pak došlo k vypátrání a následnému zadržení pachatele – figuranta.

Nesmíme zapomenout ani na účast na příměstských táborech v Poděbradech, kde se stejně prezentovaly složky služební kynologie, nebo výstroj a výzbroj policejních hlídek, včetně služebních vozidel.    

Podle reakcí všech dětí se dá usuzovat, že přítomnost mužů a žen zákona byla pro ně přínosem a velkým zpestřením běžného programu. Možná se s některými z nich policejní preventistka potká v rámci realizace preventivních projektů v běžném školním roce. Popřípadě příští rok o prázdninách na dalších příměstských táborech.     

por. Bc. Petra Potočná
Územní odbor Nymburk
12. září 2022

vytisknout  e-mailem