Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Policisté museli zastřelit psa, který pokousal muže

KROMĚŘÍŽSKO: Zraněného muže převezla záchranná služba do nemocnice. 

Policista je podle zákona o Policii České republiky oprávněn použít zbraň ke zneškodnění zvířete ohrožujícího zdraví nebo život osoby. Tohoto oprávnění museli včera využít policisté z morkovického obvodního oddělení, kteří byli vysláni na případ, kde dva velcí agresivní psi napadli a pokousali šestasedmdesátiletého muže.

Majitelka měla oba psy, rasy tibetská doga, na svém oploceném pozemku u rodinného domku v obci na Kroměřížsku. Včera dopoledne poté, co psy vyvenčila, dobře nezajistila plechová vrata a psi jí v době, kdy už nebyla doma, utekli na ulici. Venku pak jeden z nich skočil na poštovní doručovatelku a následně oba zaútočili na šestasedmdesátiletého místního muže, kterého povalili na zem a kousali ho po celém těle. Sousedé se snažili různými způsoby psy od ležícího zraněného muže odlákat a sehnat pomoc. Poštovní doručovatelka pak zavolala na linku 158.

Hlídka policistů vyjela neprodleně po oznámení na místo, kde agresivní psi stále na muže útočili. Oba pak začali útočit i na policisty, proto hlídka využila oprávnění a jednoho psa služební zbraní usmrtila a druhého střelou zranila. Muže odvezla se zraněním rychlá záchranná služba do kroměřížské nemocnice. Kroměřížští kriminalisté včera zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Na případu nadále pracují.

8. července 2020, mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem