Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Policisté měřili své síly v rámci Mistrovství UNITOP ČR

KARLOVARSKÝ KRAJ - Policisté jako hokejový sportovci. 

Ve dnech 27. - 29. listopadu 2018 se v Chomutově v Rock Net Aréně konalo Mistrovství UNITOP ČR v ledním hokeji. Celkem 10 policejních týmu se v turnaji utkalo ve dvou skupinách o mistra ČR. Ani policisté našeho Krajského ředitelství Karlovarského kraje na turnaji nechyběli a tak jako v loňském roce tvořili spolu s policisty z Plzeňského kraje jeden silný a společný tým. Z našeho kraje se účastnili policisté por. Bc. Richard Gregor z OHK Sokolov, por. Bc. Petr Csipka z 1 OOK. Sokolov, pprap. Bc. Matěj Záhora a pprap. Pavel Dimo oba z OOP Karlovy Vary, prap. Antonín Fejtl z OOP Nejdek a npor. Bc. Miroslav Bobčík z OOP Kynšperk.

Trénovat na turnaj začali naši policisté již v říjnu, kdy se pod vedením trenéra připravovali na těžký úkol, a to obhajobu zlaté medaile z roku 2017.

V naší skupině jsme vyhráli až na jeden zápas všechny. Bohužel s loňskými vicemistry z Královehradeckého kraje jsme těsně prohráli 1:2 a to ještě gólem, který padl 2 vteřiny před koncem základní hrací doby.

Semifinále jsme hráli s týmem ze Středočeského kraje. Vývoj zápasu byl dramatický. Nejdříve se naši soupeři dostali do dvoubrankového vedení. Zabrali jsme a vyrovnali jsme na 2:2, a i když soupeř vstřelil 3. branku, podařilo se nám v přesilové hře vyrovnat na 3:3. Bohužel faul našeho hráče nezůstal bez trestu a Středočeši v přesilové hře udeřili 2 minuty před koncem počtvrté. I my jsme měli ještě další šanci v přesilové hře skóre srovnat, ale velké šance jsme nevyužili a při hře bez brankáře jsme dostali pátý gól. Do finále se tak probojoval zaslouženě tým Středočeského kraje.

V zápase o 3. místo jsme se utkali s Prahou. Utkání jsme opět nezačali dobře a v úvodu inkasovali 2 branky. Skvělým výkonem v druhé polovině zápasu jsme však utkání nejen vyrovnali, ale dokonce otočili a vedli 3:2. Když už se zdálo, že zvítězíme, přišla chyba a 46 vteřin před koncem utkání jsme obdrželi vyrovnávací branku na 3:3 a utkání se muselo prodlužovat. Tento smolný moment jako by předznamenal další vývoj. V prodloužení při hře 3 na 3 jsme měli obrovskou šanci v samostatném úniku, ale tato šance zůstala neproměněna. Bohužel hned za další dvě střídání se stejná šance naskytla soupeři z Prahy, ten nezaváhal a využil ji. Pražští kolegové tak získali bronzové medaile, gratulujeme jim. Na nás zbylo tolik nepopulární 4. místo a to i přesto, že utkání jsme měli před koncem velmi dobře rozehrané.

Závěrem je však třeba sportovně konstatovat, že kvalita hráčů a tedy celého turnaje byla na vysoké úrovni a výkony některých jednotlivců se dají považovat za sportovně profesionální. Děkujeme organizátorům za výborně odvedenou práci na celém mistrovství.

Úspěšné sportovce přijal dne 7. prosince ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje plk. Mgr. Petr Macháček, který jim osobně poděkoval za odvedené sportovní výkony a příkladnou reprezentaci krajského ředitelství na policejním mistrovství. „Velmi si vážím vašich sportovních výkonů, čtvrté místo je sice nepopulární, ale já osobně jej považuji za velmi cenné. Sportovní aktivity v rámci Policie České republiky považuji za velmi přínosné, neboť týmový duch ze sportu se v dobrém promítá do týmové spolupráce v rámci plnění služebních úkolů.“

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová
7. 12. 2018

Odkazy do noveho okna

Hokejisté

Hokejisté 

Detailní náhled

Hokejisté

Hokejisté 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem