Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté měli zápas pod kontrolou

Čáslavští policisté a strážníci zajišťovali fotbalové utkání ve Vodrantech 

     Dne 16. 5. 2010 od 17h se na fotbalovém stadionu v areálu Čáslav-Vodranty uskutečnil další ze zápasů II. fotbalové ligy, kde Zenit Čáslav hostil mužstvo z Jihlavy. Z návštěvníků ze strany hostí přijelo cca 40 lidí, mezi nimi již bylo několik fanoušků v době příjezdu v alkoholovém opojení. Před samotným zápasem zavítali tito problémoví fanoušci do sousední restaurace, kde byl zaznamenán první prohřešek proti veřejnému pořádku, a to rozbití několika skleněných pulitrů a odmítnutí k uhrazení škody. Věc na místě řešila hlídka Městské Policie Čáslav.
 Před samotným zápasem v době kontroly fanoušků na stadion došlo k incidentu, kdy pořadatelé dle aktuálního řádu „pro vstup fanoušků na stadion“ odmítli vpustit některé z nich z důvodů silné podnapilosti. Vytipovaní problémoví fanoušci, kterým byl odmítnut vstup do areálu, dávali svoji nespokojenost dosti hlasitě a slovně najevo i do řad zakročujících policistů. Proto bylo přistoupeno ke kontrolám totožnosti, což se dvěma fanouškům nelíbilo a své doklady nejen nepředložili, ale stále pokračovali v nadávkách na policisty a nerespektovali jejich výzvy. Vzhledem k zabezpečení veřejného pořádku, byly uvedení dva fanoušci předvedeni k podání vysvětlení, a to za použití donucovacích prostředků. 
Samotný zážitek z fotbalového utkání, na který zjevně tito  dva výtržníci vůbec nepřijeli, museli oželet svoji přítomností na policejním oddělení. Následný odjezd fanoušků vlakem nazpět do Jihlavy již proběhl bez problémů, a to i z důvodu doprovodu těchto fanoušků policisty Obvodního oddělení Čáslav a Městských Policistů Čáslav ze stadionu na vlakové nádraží.

 

vytisknout  e-mailem