Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Policisté měli úspěšné ráno

SVITAVSKO: Zavazadlový prostor skrýval tajemství 

 

V sobotu v časných ranních hodinách policisté přijali oznámení o provedeném vloupání do dvou prodejen smíšeného zboží na Svitavsku. Zároveň pak bylo zaznamenáno i vloupání do areálu jedné jevíčské společnosti. Tehdy neznámé osoby násilně vnikly do prostor administrativní budovy. Tu prohledaly, a aniž by cokoli odcizily, místo opět opustily. Z prodejen pak zmizelo zboží za bezmála 19 tisíc korun. 
 
Policejní hlídky byly tehdy v terénu a kontrolovaly všechna podezřelá vozidla. Na Jevíčsku se moravskotřebovským policistům podařilo zastavit osobní motorové vozidlo, v němž se pohybovala čtveřice mužů. Ta, jak se později ukázalo, ukrývala v zavazadlovém prostoru automobilu předměty, které policisty nesmírně zajímaly. V kufru kontrolovaného vozu se totiž nalézaly cigarety, alkohol, cukrovinky i mražené potraviny. Zkušeným policistům bylo v pět hodin ráno okamžitě jasné, že věci musí pocházet z nějaké trestné činnosti. Domněnky se staly záhy i skutečností. Věci ve vozidle pocházely z vloupání do již zmíněných prodejen.

Vůz byl okamžitě odstaven, posádka zajištěna a převezena na policejní služebny v Moravské Třebové a Svitavách, kde probíhaly výslechy zadržených osob. K zajištěnému vozu byla přivolána výjezdová skupina a kriminalistický technik měl za úkol zadokumentovat všechny nalezené věci ve voze.  
 Na zadržené podezřelé osoby ve věku 26, 27, 41 a 42 let čekalo několik hodin výslechu. Policejní komisař muže, pocházejících z různých koutů republiky a jednoho cizince, v průběhu sobotního dne obvinil. Všichni jsou obviněni z krádeže provedené vloupáním ve spolupachatelství. Po výslechu a administrativních úkonech byli všichni propuštěni na svobodu.
O osudu podezřelé posádky vozidla bude po ukončení vyšetřování rozhodovat soud. Všem v případě prokázání viny hrozí až tříleté vězení.
 
Zajištěné věci budou vráceny zpět do prodejen.
15. března 2010
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem