Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté krajského ředitelství Libereckého kraje se dnes poprvé aktivně zapojili do trasování

KRAJ - Formou call centra budou kontaktovat nově pozitivní případy COVID-19, kterým bude nařízena izolace, a budou zjišťovat rizikové kontakty. 

V uplynulých třech pracovních dnech se skupina dobrovolníků z řad policie podrobila školení potřebnému k trasování. Liberečtí policisté jako jedni z prvních v republice se úspěšně proškolili na místní systém EpiGIS/TUL a celostátní systém Daktela.

1
Dnes došlo k prvnímu ostrému nasazení policistů na trasování. Trasování probíhá v prostorách Krajské hygienické stanice Libereckého kraje.
K dispozici je policistům 7 počítačů s potřebnými softwary. Pracovní doba policistů je stejná jako v klasickém výkonu služby. Policisté budou na hygienu docházet v různých směnách, dle počtu počítačů. Trasování probíhá i o víkendech a státních svátcích.

Samozřejmostí je důsledné dodržování hygienických pravidel. Při příchodu si každý policista dezinfikuje ruce dostupnými prostředky. Pracuje po celý den u jednoho počítače, který po konci směny dezinfikuje. K telefonování používá vlastní sluchátka a mikrofon. Samozřejmostí je nasazení roušky po celý den.

Celou směnu na policisty dohlíží pracovnice Krajské hygienické stanice a v případě nejasností, či dotazů, se kterými by si nevěděli rady, je pohotová v čemkoliv pomoci či poradit.
 

14. 10. 2020
nprap. Bc. Markéta Razáková
preventistka KŘP Libereckého kraje 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem