Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Policisté kontrolovali vodní nádrž Horka

CHEBSKO – Zaměřili se na neoprávněné vstupy či rybaření. 

I v letošním roce policisté z obvodního oddělní Františkovy Lázně provádějí kontroly na vodní nádrži Horka, která spadá do ochranného pásma vodního zdroje. Jakýkoliv vstup, a to i do okolí, je tedy přísně zakázán. Policisté se zaměří například na neoprávněné vstupy či rybaření ve vodní nádrži, jelikož rybáři i přes vyslovený zákaz v nádrži rybaří. 

Kontrolovat budou také vstupy do prvního ochranného pásma vodního zdroje, kam je taktéž vstup přísně zakázán. Policejní kontroly neprobíhají pouze přes den, ale i v nočních hodinách, a to ve spolupráci s pracovníky Povodí Ohře, kteří mají k dispozici člun. V hůře přístupném terénu je policistům velkým „pomocníkem“ čtyřkolka. 

Každým rokem policisté řeší několik případů porušení zákazu rybolovu nebo zákaz vjezdu vozidel k vodní nádrži. Osobám, které se dopustí přestupku na úseku zemědělství, myslivosti a rybářství hrozí pokuta až 8 tisíc korun a zákaz činnosti do jednoho roku nebo může být uloženo propadnutí věci či může být věc zabrána. 

V případě, že se někdo dopustí škody vyšší než 10 tisíc korun, půjde o trestný čin pytláctví. Za tento trestný čin by pachateli hrozil trest odnětí svobody až na dva roky. 

nprap. Jan Bílek
30.6.2023

Odkazy do noveho okna

Kontroly Horka

Kontroly Horka 

Detailní náhled

Kontroly Horka

Kontroly Horka 

Detailní náhled

Kontroly Horka

Kontroly Horka 

Detailní náhled

Kontroly Horka

Kontroly Horka 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem