Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté kontrolovali rekreační objekty v Bedřichově

JABLONECKO - Kontrola zabezpečení opuštěných chat a chalup nadále pokračuje. 

9Před Velkým pátkem se policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení a preventisté z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje rozhodli pro kontrolu oblíbené rekreační lokality v Bedřichově. Je zde hodně chat a chalup, které jsou v době nouzového stavu opuštěné a majitelé si je sami nemohou, z důvodu epidemiologických opatření, navštívit a zkontrolovat. Na tyto objekty se také namátkově zaměřují policejní hlídky v rámci běžného výkonu služby, především ve večerních a ranních hodinách a často za doprovodu psovoda se služebním psem.

V rámci preventivní akce bylo prověřeno na 30 osamocených objektů, hlídky u většiny z nich nezjistili známky cizího vniknutí či poškození. Vstupní dveře, okna a okenice, přístavby chatek, to vše bylo v pořádku, až na jednu z posledních kontrolovaných chalup. U té bylo zjištěno, že má otevřené vstupní dveře, přestože je zámek v poloze zamčeno. Následným prověřením nemovitosti, však nebylo odhaleno, násilné otevření dveří či přítomnost nezvaného hosta ani zjevné odcizení věcí z vnitřních a venkovních prostor objektu. Policisté tedy zjistili a informovali samotného majitele rekreace, který se později na místo dostavil, vše si sám zkontroloval a potvrdil domněnku hlídky, že dveře špatně doléhají a jejich uzamčení je potom do prázdna.

6V uvedeném případě tedy vše dobře dopadlo, ale ne vždy tomu tak bývá, proto preventisté u objektů zanechali preventivní leták s informacemi o kvalitním zabezpečení rekreací mimo sezónu a také lístek se záznamem o provedené kontrole s datem a časem.

Upozorňujeme majitelé nemovitostí, pokud zjistí násilné vniknutí do svých obydlí a rekreací, aby na místo ihned přivolali policejní hlídku přes linku 158. Neznehodnocovali možné zajištění stop na místě činu případnou manipulací věcí a neohrožovali svůj život a zdraví následným vstupem dovnitř, kde by se mohl stále ukrývat pachatel.
 

6. 4. 2021
nprap. Bc. Dana Burešová, DiS.
preventistka KŘP Libereckého kraje 

vytisknout  e-mailem