Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Policisté kontrolovali podávání alkoholu dětem a mladistvým

BLANENSKO: Devět mladistvých oslavilo začátek prázdnin pod vlivem alkoholu. 

Policisté z obvodního oddělení v Letovicích se v sobotu 27. června ve večerních a v nočních hodinách zaměřili na místní restaurace, hostince a bary. Po osmé hodině desítka policistů vyrazila za doprovodu pěti strážníků městské policie na kontrolu, zda hostinští dodržují zákaz podávání alkoholických nápojů nezletilým a mladistvým.

Strážci pořádku prošli téměř všechna vyhlášená i méně známá pohostinská zařízení na Letovicku, kdy se zajímali především o mladě vyhlížející hosty. Po předložení občanského průkazu pak ti mladší osmnácti let museli podstoupit dechovou zkoušku na alkohol. Policisté zkontrolovali celkem pětadvacet teenagerů, kdy v devíti případech zjistili přítomnost alkoholu v dechu u osob mladších 18 let. Nejvíce naměřili 16 letému chlapci, který nadýchal přes dvě promile. V tomto případě se jednalo o trestný čin podání alkoholu dítěti, ostatní případy byly kvalifikovány jako přestupky na úseku ochrany proti alkoholismu.   

Zejména o letních prázdninách se množí případy, kdy osoby mladší 18 let konzumují alkoholické nápoje. Využívají k tomu různé příležitosti, ale nejsou výjimkou ani případy, kdy požívání alkoholu umožní dětem přímo jejich rodiče. Je důležité připomenout, že takové jednání je nepřípustné.

por. Lenka Koryťáková, 29. června 2020

vytisknout  e-mailem