Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Policisté ho přistihli přímo při prodeji drogy

LOUNSKO - Dealer už sedí ve vazbě; Zkoušel „očesat“ cizí platební kartu. 

Ani probíhající vyšetřování pro trestné činy nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu neodradilo 26letého muže z Lounska od pokračování v této trestné činnosti. Dotyčného policisté nejprve zadrželi loni v říjnu poté, co u něho našli drogy. Vyšetřovatel pak zahájil jeho trestní stíhání, které probíhalo na svobodě. O případu jsme informovali začátkem ledna zde.

Dealer si však pokoj nedal a zřejmě pokračoval v distribuci pervitinu. Začátkem ledna ve večerních hodinách si policejní hlídka sloužící v obci na Lounsku všimla dotyčného, který jinému muži předal nějaký předmět. S ním pak muž nastoupil do osobního vozidla. Policisté toto vozidlo včetně osádky zkontrolovali a u řidiče zajistili plechovou krabičku. Uvnitř byly igelitové sáčky (tzv. „gripy“) s obsahem více než 3 gramů bílé krystalické látky. Jak ukázal pozdější toxikologický rozbor, jednalo se o pervitin. Podle zjištění policistů měl 29letý muž za drogu zaplatit 3.500 korun.

Poté, co kriminalisté jednání prověřili, podezřelého zadrželi a rozšířili jeho trestní stíhání o další skutek. Vyšetřovatel navrhl, aby byl obviněný stíhán vazebně. Soud následně rozhodl o umístění muže do vazební věznice, kde bude čekat na výsledek vyšetřování.

 

Zkoušel „očesat“ cizí platební kartu

Policisté zjistili totožnost muže, který měl v Žatci najít platební kartu a ponechat si ji. Kromě toho se měl během jednoho dne opakovaně pokoušet z bankomatů na různých místech v Žatci z karty vybrat dohromady více než deset tisíc korun. Nejdříve se mu to nepodařilo kvůli zadání špatného PIN kódu. Poté zjistil, že PIN je na kartě vyznačen, tak se pokoušel o další výběry. Většinou však neúspěšně z důvodu malého zůstatku na účtu. Nakonec se mu tímto způsobem podařilo získat pouze 900 korun. Poté, co bylo objasněno, kdo za výběry a pokusy o ně stojí, zahájil vyšetřovatel trestní stíhání tohoto 30letého muže. Obvinil ho z trestných činů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a pokusu krádeže. Podle zákona mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 16. března 2021

vytisknout  e-mailem