Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté hlídkovali na Okoři

Hudební festival na Okoři proběhl v klidu 

Zajištění bezpečnosti při festivalu OKOŘ
 
     Na Územním odboru PČR Praha venkov – VÝCHOD v sobotu od dvanácti hodin policisté Obvodního oddělení Libčice a všech obvodních oddělení Prahy – východ, dopravní policisté, kriminalisté a pracovnice preventivně informační skupiny Praha – venkov monitorovali dění na „OPEN AIR OKOŘ“. Více než padesát policistů se až do ranních hodin nedělního rána pohybovalo v katastru obce Okoř a přilehlých obcích. Pod kontrolou měli hlídky především všechny příjezdové komunikace, kde největší pozornost věnovali řidičům, kteří porušovali bezpečnostní značení a vjížděli i tam, kde byl zákaz vjezdu. Hlídky se zaměřili také na parkování vozidel. Policisté společně s tiskovými mluvčími Prahy – venkov procházeli místa určená k parkování – většinou se jednalo o louky v okolí obce k tomu určené. Zde se zaměřili na to, zda jsou vozidla řádně zabezpečena a zda se v nich na viditelných místech nenacházejí cenné věci. Kontrolovány byly i stany, které si zde návštěvníci rozdělali. Pod kontrolou bylo také stanové městečko. Téměř ve všech případech byla vozidla uzamčena a zabezpečena.
 
      Již v odpoledních hodinách byl policisty zadržen padesátiletý muž, který v katastru obce Lichoceves řídil osobní motorové vozidlo pod vlivem alkoholu . Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno 1.61 promile alkoholu v dechu. Muži policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu Ohrožování pod vlivem návykové látky.
 
     Při kontrole byl zadržen také cizí státní příslušník, který neměl vpořádku doklady k pobytu. Policisté mu udělili blokovou pokutu ve výši dva tisíce korun.
      V obci Velké Číčovice kolem třetí hodiny ranní byl policisty kontrolován devětadvacetiletý řidič osobního motorového vozidla zn. Opel. I ten se rozhodl odjet z festivalu po předchozím požití alkoholických nápojů. Při kontrole mu bylo naměřeno 0,56 promile alkoholu v dechu. Jen krátce na to byl přistižen i jednadvacetiletý mladík rovněž ve vozidle zn. Opel, který při dechové zkoušce nadýchal 0,71 promile alkoholu.
 
     Na Obvodním oddělení Libčice byl přítomen také lékař, který u číšníků provedl lékařskou prohlídku a odběr krve na zjištění přítomnosti alkoholu.
 
     Celkem policisté : zkontrolovali více než 1.000 osob, udělili 61 pokut v celkové 40.000,- Kč - v dopravě. Zkontrolováno bylo téměř 500 osobních vozidel. Zadrženo bylo celkem 8 řidičů, kteří řídili pod vlivem alkoholu. V sedmi případech se jednalo o přestupky - hodnota naměřeného alkoholu nižší než 1 promile a jeden trestný čin – hodnota alkoholu nad 1 promile.
 
     Policisté prováděli hlídkovou službu až do ranních hodin a v průběhu dopoledne. Žádné závažné porušení zákona policisté nemuseli řešit a návštěvníci se mohli spokojeně vydat do svých domovů. I přes velkou účast návštěvníků festivalu se policistům Územního odboru PČR Prahy venkov – ZÁPAD podařilo zabezpečit klid a hladký průběh celé akce.
 

vytisknout  e-mailem