Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policisté hledali ovlivněné řidiče

V minulém týdnu se čeští policisté připojili k bezpečnostním sborům evropských států organizovaných v TISPOL a zaměřili se v silničním provozu na alkohol a jiné návykové látky.  

Jednalo se o poslední akci pod „hlavičkou“ TISPOL v tomto roce. Naopak jednu z prvních, ke které se Policie České republiky připojila již jako řádný člen organizace TISPOL. Za řádného člena byla česká policie přijata rozhodnutím Rady TISPOL na konci září roku 2010.
 
Na akcích organizovaných krajskými ředitelstvími policie v celé České republice se od 13. do 19. prosince podílelo 2 132 policistů pořádkové, dopravní, cizinecké i kriminální policie. Kontrol se zúčastnili také pracovníci orgánů krajských úřadů a obecních úřadů obcí s rozšířenou působností. Přes velmi nepříznivé povětrnostní podmínky a plnění souvisejících úkolů na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu bylo zkontrolováno celkem 16 618 vozidel. Zjištěno bylo celkem 1531 přestupků a 26 trestných činů. Odhalena byla také 2 odcizená vozidla a 4 pohřešované nebo hledané osoby. Bez ohledu na zaměření akce bylo nejvíce přestupků zjištěno v oblasti technického stavu vozidel (513) a používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů (193). Dechová zkouška byla provedena se 13 215 řidiči a pod vlivem alkoholu bylo přistiženo 84 řidičů. Celkem u 237 řidičů byl proveden orientační test pro odhalování jiných návykových látek. Pozitivní byl v 9 případech. Opomíjeny nebyly ani přestupky chodců (zjištěno 28) a cyklistů (zjištěno 9).
 
kpt. Mgr. Veronika Hodačová
21. 12. 2010

vytisknout  e-mailem