Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté hledají dvaatřicetiletého muže a jeho psa slyšícího na jméno Skip

PRAHA VENKOV - JIH – Ten je evidentně nebezpečný, neboť od začátku tohoto roku napadl již dvě ženy. Ošklivě je zranil v obličeji a způsobil jim trvalé následky. Muž je tak důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Pohybuje se ale na neznámém místě a policisté po něm pátrají. Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 10 na něj vydalo předběžný souhlas se zadržením. 

Prvním případem se zabývají kriminalisté Obvodního ředitelství policie Praha IV, kteří jej vyšetřují jako trestný čin ublížení na zdraví. Odehrál se ve středu 24. ledna tohoto roku krátce před půlnocí ve vlakové soupravě jedoucí z Prahy do Benešova. Muž, který tady cestoval v doprovodu svého psa, zvíře řádně nezajistil, nenasadil mu náhubek a nechal mu povolené vodítko. Ten pak v jedné chvíli napadl čtyřiatřicetiletou ženu, která si ho chtěla pohladit. Ošklivě ji pokousal v obličeji a dle lékařů jí způsobil zranění s trvalými následky.

Druhý případ se stal v sobotu dne 5. května kolem půl jedné ráno v Senohrabech v jedné z tamních restaurací. Tady zmíněný muž nějakou dobu popíjel ve společnosti pětašedesátileté ženy. S sebou měl opět svého psa, kterého, stejně jako při jízdě vlakem, řádně nezajistil a nenasadil mu náhubek. Zvíře pak na ženu zaútočilo právě v okamžiku, kdy se k němu mírně naklonila. Také jí pes způsobil nehezké zranění, které bude mít trvalé následky. Tento případ vyšetřují policisté obvodního oddělení Kamenice územního odboru Praha-venkov JIH.

Zmíněným jednáním porušil tento muž důležitou povinnost, která mu vyplývá z občanského zákoníku, zejména tím, že svého psa řádně nezajistil a nedokázal zvládnout jeho nebezpečné chování. Je tak důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, za který mu reálně hrozí pobyt za mřížemi. Trestnímu řízení se ale vyhýbá, proto po něm policisté pátrají. Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 10 na něj v červenci tohoto roku vydalo předběžný souhlas se zadržením.

Hledaný muž je ve věku 32 let, má střední 170-180 cm vysokou postavu, hnědé vlasy a hnědé oči. Popis jeho oblečení není znám. Fotografie, kterou má policie k dispozici, není aktuální, pochází z roku 2012. Hledaný se pohybuje v doprovodu svého psa, který slyší na jméno SKIP. Jedná se o plemeno stafordšírského teriéra. Má krátkou béžovou srst a bílou náprsenku. Vzhledem k tomu, že napadl již dvě ženy a způsobil jim vážná zranění, lze předpokládat, že je agresivní a nebezpečný svému okolí. Muž mění místo svého pobytu a může se tak pohybovat kdekoliv. Naposledy byl viděn právě ve zmíněné senohrabské restauraci.

Policie se nyní v této souvislosti obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po tomto muži a jeho psu. Jakékoliv informace prosím neprodleně sdělte na kteroukoliv policejní služebnu anebo přímo operátorům na lince 158. Děkujeme.

por. Bc. Eva Stulíková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
10. srpna 2018


 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem