Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Policisté gratulovali vicemistrům Evropy

Cyklisté ze ZŠ Častolovice dovezli z Paříže stříbro 

V úterý 20. září  2011 dopoledne čekala rychnovské dopravní policisty příjemná událost. Spolu s preventistkou se vypravili do Základní školy v Častolovicích za vicemistry Evropy v dopravní výchově. Dvě děvčata (Veronika Hostinská a Denisa Chaloupková) a dva chlapce (Martin Fajgl a Kryštof Lounek) z 5. a 6. třídy dokázalo o pouhých deset bodů o zlato připravit už jen družstvo z Ruska.
Vicemistři z ČastolovicStříbrní medailisté ale obstáli v silné konkurenci 20 zemí Evropy a výborně si poradili s teoretickými znalostmi i praktickými dovednostmi. V teoretické části se potýkali zejména s řešením křižovatek, vyhledáváním situací, ve kterých se cyklista v silničním provozu nechová dle pravidel a s důležitým úkonem odbočování vlevo. Důraz byl kladen i na to, aby soutěžící věděli, jak má být správně vybaveno jízdní kolo. V praktické části musely děti zejména zajet jízdy dle pravidel, ale neminulo je ani zdolání překážek, při kterých prokázaly svoji zručnost, trpělivost a pevné nervy. Pod vedením pedagožky Mgr. Aleny Zvěřinové, která má za sebou v dopravní výchově dlouholeté úspěchy, se stříbrní cyklisté z okresního kola probojovali až na Mistrovství Evropy v Paříži.

Úspěšným cyklistům policisté pogratulovali a k přání mnoha dalších úspěchů v dopravní výchově a k vždy bezpečné jízdě na kole přidali i malou pozornost. Kromě tématicky zaměřených tiskovin (informační letáček o správném vybavení kola, omalovánky, dopravní pexeso, křižovatky k řešení,  a dopravní test) děti dostaly i blikačku na kolo a reflexní pásky a samolepky. Vše poslouží k většímu bezpečí dětí na silnici. 

Cyklisté a chodci jsou také prioritou, kterou si dopravní policie Územního odboru Rychnov nad Kněžnou stanovila na letošní rok. Prevence, zaměřená na cyklisty ale po celý rok probíhá v rámci celého Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje napříč regionem, například v kampaních "Jsme vidět" nebo Bezpečné chování chodců a cyklistů.

Dopravní výchova v častolovické škole tak přispívá k výchově nových vzdělaných cyklistů, a to již po několik generací, a právě za to i za cíl, jezdit bezpečně, policisté poděkovali zástupkyni školy a "velitelce" úspěšného družstva Mgr. Zvěřinové. Zároveň ji pro všechny žáky školy předali "CYKLISTICKÉ DESATERO". Informační letáček paní učitelka dopravní výchovy označila za velice vydařený a slíbila policistům, že ho i s komentářem předá všem cyklistům častolovické školy.
 


Reportáž o úspěchu častolovické školy přijel natočit i štáb České televize.

FOTOGALERIE zde 

MEDIA: Reportáž ČT 24

por. Mgr. Alena Kacálková
22. září 2011

vytisknout  e-mailem