Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policisté doprovázejí fanoušky

MS kraj - Fanoušci Baníku míří do Brna. Policisté budou dohlížet na veřejný pořádek. 

Dnes proběhne v Brně fotbalové utkání 1. Gambrinus ligy mezi mužstvy 1. FC Brno a FC Baník Ostrava. Moravskoslezští policisté budou fanoušky, kteří do Brna pojedou vlakem, doprovázet. Podle dosavadních informací využije vlakové spoje několik set příznivců ostravského klubu.
 
Na veřejný pořádek a klid v prostorách železničních stanic a v průběhu přepravy v samotných vlacích bude dohlížet – v rámci bezpečnostního opatření - několik desítek policistů, především z oddělení železniční policie a doprovodů vlaků Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Do akce budou nasazeni také psovodi se služebními psy. Někteří policisté pojedou již ze železniční stanice Bohumín, další budou ve stanicích Ostrava-Hlavní nádraží a Ostrava-Svinov. Moravskoslezští policisté budou samozřejmě spolupracovat s kolegy z krajských ředitelství, kterých se přeprava fanoušků týká.
 
Cesta do Brna 
      Hlavní část ostravských fanoušků pojede s největší pravděpodobností vlakem R 738, který vyjíždí z Bohumína v 12.30 hodin, z ostravského hlavního nádraží v 12.36 hodin a ze Svinova o osm minut později. Příjezd na nádraží Brno Slatina je podle jízdního řádu v 14.45 hodin.
        Podle dohody bude posledních pět vozů určeno právě pro fotbalové fanoušky. Policisté budou dohlížet na to, aby do těchto vozů nenastupovali ostatní cestující a budou zároveň směřovat příznivce Baníku do těchto vagónů. Samozřejmostí je spolupráce s vlakovou četou.
 
Fanoušci ostravského klubu však mohou využít i další vlakové spoje:
- R 838, který vyjíždí z Bohumína v 13.35 hodin, z ostravského hlavního nádraží v 13.41 hodin a ze Svinova o osm minut později. Příjezd na brněnské hlavní nádraží je podle jízdního řádu v 15.57 hodin;
- R 740, který vyjíždí z Bohumína v 14.30 hodin, z ostravského hlavního nádraží v 14.36 hodin a ze Svinova o osm minut později. Příjezd na brněnské hlavní nádraží je podle jízdního řádu v 16.57 hodin.
 
Návrat fanoušků Baníku do Ostravy
       Co se týká návratu fanoušků po ukončení fotbalového utkání, vlak R 747 bude posílen ve stanici Brno Slatina o 5 vozů řazených na konci soupravy. Vlak vyjíždí podle jízdního řádu z nádraží Brno hlavní nádraží v 21.02 hodin. Do Ostravy-Svinova by měl dojet v 23.17 hodin. Spoj bude pokračovat na ostravské hlavní nádraží a jízdu ukončí podle jízdního řádu v Bohumíně v 23.36 hodin. Vzhledem k posilování soupravy o 5 vozů bude zřejmě na pravidelném odjezdu z Brna a příjezdu do následujících stanic opožděn.       
 
   
por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
15. 3. 2010
 
                                              
 
 
 

vytisknout  e-mailem