Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Policisté darovali krev a plazmu

TŘEBÍČSKO: Do dobročinné akce se zapojilo dvaačtyřicet policistů a občanských zaměstnanců 

Darovat hromadně krev a plazmu, tím pomáhat léčit a zachraňovat životy dalších lidí se na závěr letošního roku rozhodli policisté územního odboru Třebíč. Navázali tak na dobrou tradici, kdy v minulých letech již třikrát po sobě policisté třebíčského obvodního oddělení vybrali peníze, jednalo se vždy o částku deset tisíc korun, a tyto pak darovali Dětskému a novorozenecké oddělení Nemocnice Třebíč na nákup odběrového křesla pro děti, dětské postýlky a naposledy na nákup povlečení do dětských postýlek. Kromě toho také v minulosti finančně pomohli lidem postiženým povodněmi.      

V letošním roce se třebíčští policisté rozhodli darovat nejcennější tekutinu. Všichni vědí, že darování krve je velmi důležité a závisí na něm zdraví i životy těch, kteří ji potřebují. V medicíně má krev nezastupitelnou roli, nelze ji uměle vyrobit a při léčení je nezbytná.

V úterý 29. listopadu darovali hromadně policisté na odběrovém středisku transfuzního oddělení třebíčské nemocnice krev a plazmu. Cílem bylo pomoci tam, kde je to potřebné, a motivovat k darování nejcennější tekutiny také ty, kteří o tomto kroku přemýšlejí, ale dosud k němu nepřistoupili.

Do dobročinné akce se zapojilo celkem dvaačtyřicet policistů a občanských zaměstnanců, svojí aktivní účastí ji podpořil i vedoucí územního odboru plk. Mgr. Petr Tomášek. V převážné většině se jednalo o odběr krve, v pěti případech byla darována plazma. Od časných ranních hodin přicházeli na odběrové středisko policisté obvodních oddělení, dopravního inspektorátu, služby kriminální policie a vyšetřování, i další policisté a občanští zaměstnanci. Mnozí z nich patří mezi pravidelné dárce krve, kteří již byli za množství odběrů v minulosti i oceněni. Mezi policisty a občanskými zaměstnanci, kteří se do dobročinné akce zapojili, bylo ale také jedenáct dárců, kteří svoji krev darovali dnes poprvé.

Policisté patří stejně jako zdravotnická záchranná služba a hasiči mezi složky integrovaného záchranného systému. Často všechny tři složky zasahují a pomáhají v situacích, kdy jsou zraněni lidé. „Cílem všech složek integrovaného záchranného systému je vždy zajistit zraněným co nejrychlejší a nejefektivnější pomoc. Smyslem dnešní akce byla snaha tuto pomoc zraněným a nemocným lidem ještě posunout,“ zakončil jeden z hlavních organizátorů npor. Libor Matoušek, DiS., zástupce vedoucího obvodního oddělení Třebíč.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

29. listopadu 2016

Odkazy do noveho okna

darování krve a plazmy

darování krve a plazmy 

Detailní náhled

darování krve a plazmy

darování krve a plazmy 

Detailní náhled

darování krve a plazmy

darování krve a plazmy 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem