Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policisté četli dětem „Policejní pohádky“

NOVOJIČÍNSKO - události 

Jedním z projektů Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje je kniha Policejní pohádky. Stejně jako v předchozích letech i letos navazujeme na úspěšnou preventivní akci čtení Policejních pohádek. Jejím cílem je seznámit děti se zásadami bezpečného chování a posílit jejich právní vědomí. Pohádky v této knize vychází z obyčejných příběhů ze života, ale na rozdíl od těch skutečných, mají všechny dobrý konec.

V tomto týdnu policisté navštívili mateřskou školu Jubilejní v Novém Jičíně. Děti byly návštěvou velmi potěšeny, během čtení pohádky byly pozorné a s nadšením poslouchaly. K předčítání byla, s ohledem na věk dětí, vybrána pohádka „O ztracené Jitce“, která pojednává o ztracené holčičce Jitce, kterou se podařilo najít policistovi Honzíkovi, a Jitka se šťastně vrátila domů k mamince. Děti pochopily podstatu příběhu, dokázaly si vyvodit poučení, které je v něm obsaženo.  Toto si ověřily na základě otázek, které jsou připojeny k závěru každé pohádky. Všechny příběhy končí šťastně, provází jimi policista Honzík a poučení hlásá spravedlivý soudce Přemysl, který postihuje a trestá zlo.

V rámci této preventivní akce nebylo dětem jenom předčítáno, mohly se také seznámit s částí policejní výzbroje a výstroje, což s nadšením přivítaly a svými zvídavými dotazy se aktivně do celé akce zapojily.  Za tuto aktivitu dostaly odměnou drobné dárky v podobě omalovánek, pexes a dětských naučných her s policejní tématikou. V tomto týdnu četli policisté také v městské knihovně v Bílovci, v příštím týdnu následuje čtení v Kopřivnici.

nprap. Bc. Marika Jeličová
vrchní inspektor

+420 974 735 208

marika.jelicova@pcr.cz

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE
kancelář ředitele krajského ředitelství
oddělení prevence

Odkazy do noveho okna

1 PČR_1

1 PČR_1 

Detailní náhled

2 PČR_2

2 PČR_2 

Detailní náhled

3 PČR_3

3 PČR_3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem