Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté budou dohlížet na Svijanské slavnosti

LIBERECKO, SEMILSKO - V sobotu se konají ve Svijanském Újezdu tradiční "SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA". Na veřejný pořádek i bezpečnost silničního provozu budou dohlížet také policisté. 

V sobotu 13. července 2019 se v obci Svijanský Újezd koná již XXX. ročník akce  "Slavnosti Svijanského piva". Stejně jako v uplynulých letech, se i letos očekává vysoká návštěvnost. Z tohoto důvodu připravili policisté bezpečnostní opatření, v rámci kterého se zaměří na dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, zajištění dopravní obslužnosti a parkování vozidel tak, aby nedocházelo ke kolizním situacím. Policejní hlídky budou samozřejmě dohlížet i na veřejný pořádek a působit preventivně, aby eliminovaly páchání jakéhokoliv protiprávního jednání.

Celé slavnosti pořadatelsky zajišťuje obec Svijanský Újezd. Pořadatelé se tak budou podílet na zabezpečení pořádku zejména uvnitř areálu a u vstupu do něj.

Návštěvníky uvedených slavností upozorňujeme, aby si při svém odchodu řádně uzamkli a zajistili svá vozidla a nenechávali v nich viditelně odložené žádné věci a vystavovali se tak riziku vloupání do auta. Důležitá je samozřejmě i obezřetnost před kapsáři, kteří podobné masové akce využívají ve svůj prospěch.

Rovněž upozorňujeme na to, že řidiče čeká ze strany policistů celá řada kontrol. Věříme, že s tím návštěvníci, kteří přijedou osobními vozy, počítají. Jedná se o preventivní opatření, kterým chceme předejít případným tragédiím pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Policejní hlídky tak budou v rámci kontrol řidičů a jejich vozidel provádět namátkové dechové zkoušky na alkohol a orientační testy na přítomnost omamných a psychotropních látek.

Policisté se budou snažit v rámci připravovaného bezpečnostní opatření udělat maximum pro bezpečnost občanů a  klidný průběh slavností.
 

11. 7. 2019
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem