Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté budou dohlížet na "SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA"

LIBERECKO - Během soboty proběhnou ve Svijanském Újezdu na Hodkovicku již tradiční slavnosti piva - "SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA". Na veřejný pořádek, ale i bezpečnost silničního provozu budou dohlížet policisté.  

O následujícím víkendu se v sobotu 11. července 2015 v obci Svijanský Újezd  koná již 26. ročník "Slavností Svijanského piva". Tato kulturní akce má být zahájena od 13,00 hodin a bude trvat až do nedělních ranních 05,00 hodin.  Pořadatelsky zajišťuje slavnosti obec Svijanský Újezd - pořadatelé z civilní bezpečnostní agentury, ale i z řad místních občanů se budou podílet především na zabezpečení pořádku uvnitř areálu a u jeho vstupu, opatření připravují ale i policisté. Tak jako každý rok se očekává vysoká návštěvnost (cca 10 až 12 tisíc návštěvníků) a je proto možné počítat s menšími komplikacemi v dopravě. Policisté se proto zaměří na dohled nad silničním provozem, zajištění dopravní obslužnosti a parkování vozidel tak, aby nedošlo k překážkám na komunikacích.

Do bezpečnostního opatření budou zapojeni policisté ze šesti obvodních oddělení v rámci Územní odboru Liberec, z oddělení hlídkové služby, pohotovostního a eskortního oddílu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a z oddělení služební kynologie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Policisté budou samozřejmě dohlížet i na veřejný pořádek a působit preventivně, aby eliminovali páchání jakéhokoliv protiprávního jednání.

V souvislosti s tímto opatřením upozorňujeme na to, že řidiče čeká bezpočet kontrol. Věříme, že s tím návštěvníci, kteří přijedou osobními vozy, počítají. Jedná se o preventivní opatření, kterým chceme předejít případným tragédiím pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Policejní hlídky tak budou provádět namátkové dechové zkoušky. Současně s tím upozorňujeme návštěvníky, aby si ve svých vozidlech nenechávali viditelně žádné věci, které by mohly přilákat zloděje. Zvýšenou obezřetnost mějte i před kapsáři, kteří podobné masové akce využívají ve svůj prospěch. Mějte své osobní věci během zábavy neustále pod kontrolou.

 

10.7.2015 
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem