Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté a všímaví sousedé zachránili malému chlapci tatínka

LIBERECKO - V neděli 12. července 2015 se rozhodl skoncovat se životem mladý muž, policisté z Nového Měsa pod Smrkem muže našli včas a zachránili mu život. 

Je to přesně týden od události, která se stala v neděli 12. července 2015 v ranních hodinách v Novém Městě pod Smrkem. Na tísňovou linku 112 oznámili občané, že někdo z jejich sousedů chce spáchat sebevraždu ve vozidle na zahradě pomocí výfukových plynů. Operační důstojník policie vyslal neprodleně na místo policejní hlídku z Nového Města pod Smrkem. Po příjezdu na místo hlídka viděla, že na pozemku za zavřenou bránou u rodinného domu stojí zaparkované osobní vozidlo, které bylo nastartované. Ve vozidle byl bílý dým a ze zadních dveří na straně u řidiče byla do vozidla zavedena trubka od výfuku, kterou do vozidla proudily výfukové plyny. Při příchodu k vozidlu blíže si policisté všimli, že na sedadle řidiče leží mladý muž, který nejeví známky života. Vzhledem k tomu, že vozidlo bylo uzamčeno, rozbili policisté teleskopickým obuškem okénko u spolujezdce, vypnuli motor vozidla a vozidlo zevnitř odemkli. Jeden z policistů se naklonil k muži, který nejevil známky života a zatlačil mu na hrudník. Tímto se muž náhle probral a s policisty začal trochu komunikovat.

Policisté muže vyprostili z vozidla a přivolali na místo zdravotnickou záchrannou službu. Muž policistům sdělil, že se v domě nachází ještě jeho 5letý syn. V tuto chvíli policisté nevěděli, zda se i syn nenachází v ohrožení života. Umožnili muži, aby je doprovodil do domu. Jeden z policistů čekal před domem na příjezd lékaře. Uvnitř domu policista zjistil, že syn je v pořádku a ještě spí. V domě si policista také všiml několika balení léků, které předtím muž spolykal. Vzhledem k tomu, že měl mladý muž dosti nekoordinovaný pohyb, policista ho doprovázel dále do obývacího pokoje, kde chtěl muže usadit na sedačku, aby se jeho stav nezhoršoval a nedošlo tak k jeho pádu na zem. Muž se však zastavil před konferenčním stolkem a zde si chtěl znovu ublížit. Tak aby to policista nemohl vidět, popadl malý kuchyňský nůž, který ležel na konferenčním stolku a způsobil si jím bodné poranění břicha. Policista bezprostředně volal linku 155, aby zjistil, kdy na místo dorazí vozidlo rychlé záchranné služby. Mezitím kontroloval u muže ránu po vpichu a snažil se s ním komunikovat, aby neupadl do bezvědomí. Rána naštěstí nijak nekrvácela. Policista neustále kontroloval tep a zda muž dýchá. V tuto chvíli přišel na pomoc i druhý policista, který rovněž hlídal u muže tyto životně důležité funkce. Následně na místo přijeli hasiči z Raspenavy, kteří muži dali dýchací přístroj a přístroj, který monitoroval tep až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Sedmatřicetiletý muž skončil v péči lékařů a syna předali policisté do péče jeho babičky. Důvodem proč chtěl mladý muž skoncovat se životem, byl rozchod s manželkou.

Novoměstští policisté zde odvedli velice dobrou a profesionální práci a nejen díky nim, ale také i díky všímavosti lidí, kterým osud druhých není lhostejný, nevyhasl zbytečně jeden mladý lidský život.

 

19.7.2015
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem