Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Policista na besedě v mateřince

CHRUDIM - seznámení předškoláků s policií 

Dnešního dne 17. února proběhla v dopoledních hodinách za účasti policisty z Preventivně informační skupiny Chrudim beseda v Mateřské školce U Stadionu v Chrudimi. Policista navštívil skupinku nazývanou Pohádky.
 

 

 

Na začátku proběhlo krátké představení. Poté padla první otázka. Zda dětí poznají, co dělám za práci. V této osmnáctičlenné skupince pohádek zvedly ruku pouze tři děti, které poznaly, že se jedná o policistu. U některých bylo patrné, že to ví, ale že se bojí přihlásit. Což není u těchto malých předškoláků nic neobvyklého. Hned v zápětí všichni společně uváděli věci, podle kterých bylo patrné, že se jedná o policistu. Jako první byla modrá košile, následovala čepice, dále pak odznak, uniforma, znak na košili, hodnostní označení s hvězdičkami a dokonce si někteří všimli znaku na sponě u kravaty. Po krátké poznávací chvilce, umožnil policista všem dětem vyzkoušet si sako od uniformy, čepici, policejní kšiltovku a s velkým úspěchem i policejní beranici.
Dalším tématem bylo samotné představení policie jako takové. Jak vlastně chrání a pomáhá, kde se s ní mohou děti setkat a také co používají policisté při svém výkonu. Obrovský zájem byl o pouta a obušek. Po malé nápovědě si skoro všichni vzpomněli na pohádku Obušku z pytle ven a hned věděli k čemu takový obušek slouží. Co se dělo, když děti dostaly pouta i obušek do ruky si umí každý z nás představit. Radostné úsměvy zářily do všech stran.
 
Závěrečná část besedy patřila hře. Na koberec se položila herní plachta a chlapci i děvčata společně byli rozdělení na dvě družstva, která soutěžila mezi sebou. Vždy jeden zástupce házel kostkou a odpovídal na kreslený obrázek. Ten byl zakreslen správně i špatně. Po správné odpovědi se dle počtu teček na kostce postupovalo o políčka vpřed. Za špatnou, se zůstávalo na místě. Obrázky byly různého charakteru. Kde si mohou děti bezpečně hrát, jak se mají chovat, když jsou doma bez dozoru svých rodičů, jak a kde se správně přechází vozovka a spousta dalších. Hra se všem moc líbila a na konci jsme se všichni shodli, že důležité není vyhrát, ale zúčastnit se.
Před odchodem policista rozdal všem přítomným malé upomínkové předměty policie a na oplátku byl poděkován potleskem.
 
17. února 2010 
por. Mgr. Tesař Jiří
tiskový mluvčí
Odkazy do noveho okna

Pohádky 1

Pohádky 1 

Detailní náhled

Pohádky 2

Pohádky 2 

Detailní náhled

Pohádky 3

Pohádky 3 

Detailní náhled

Pohádky 4

Pohádky 4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem