Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Policista na besedě u předškoláků

CHRUDIM - Další návštěva v MŠ U Stadionu 

Tak jako včerejšího dne, i dnes 18. února 2010, proběhla za účasti policisty z Preventivně informační skupiny Chrudim beseda v Mateřské školce U Stadionu v Chrudimi. Policista tentokrát navštívil skupinku nazývanou Pastelky.
 

Dle zásad slušného chování proběhlo na začátku představení. Tak jako v předchozí skupince padla první základní otázka. Zda dětí poznají, co dělám za práci. Hromadně se přihlásily skoro všechny pastelky. Ty už však věděly od svých kamarádů, že jsem policista. V zápětí všichni společně uváděli věci, podle kterých bylo patrné, že se jedná o policistu. První byla čepice, následovala uniforma, dále pak odznak, modrá košile, znak na košili, hodnostní označení s hvězdičkami a dokonce si někteří všimli znaku na sponě u kravaty. Po krátké poznávací chvilce, umožnil policista všem dětem vyzkoušet si čepici, sako od uniformy, bílou dopraváckou košili a s velkým úspěchem i policejní beranici.
Dalším tématem bylo samotné představení policie jako takové. Jak vlastně pomáhá a chrání, kde se s ní mohou děti setkat a také co používají policisté při svém výkonu práce. Na první pohled bylo patrné, že se děti nejvíce těší na obušek a pouta. S malou nápovědou si pastelky vzpomněly na pohádku Obušku z pytle ven a hned věděly, k čemu takový obušek slouží. Co se dělo, když děti dostaly pouta i obušek do ruky si umí každý z nás představit. Radosti bylo na rozdávání.
 

Závěrečná část besedy patřila hře. Na koberec se položila herní plachta a z přítomných dětí se vytvořila dvě družstva v počtu deseti na každé straně. Vždy jeden zástupce házel kostkou a jeho družstvo odpovídalo na kreslený obrázek. Ten byl zakreslen správně i špatně. Po správné odpovědi se dle počtu teček na kostce postupovalo o políčka vpřed. Za špatnou, se zůstávalo na místě. Obrázky byly různého charakteru. Například kde si mohou děti bezpečně hrát, jak a kde se správně přechází vozovka, jak se mají chovat, když se zraní kamarád, že nemají hovořit s cizími lidmi a spousta dalších. Na konci hry jsme se všichni shodli, že důležité není vyhrát, ale zúčastnit se.
Na konci besedy rozdal policista všem malé upomínkové předměty policie. Dětem se beseda moc líbila a tak policistu odměnily bouřlivým potleskem.
 
Další foto zde.
 
18. února 2010 
por. Mgr. Tesař Jiří
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem