Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Policista kamarád

CHRUDIM - policista na návštěvě ve školce 

Dnes 4. března 2010 jsem již podruhé zavítal mezi děti do Mateřské školky Strojařů v Chrudimi. Beseda proběhla ve dvou třídách. Nejprve u Sluníček a pak u Kytiček.
 

V úvodu první besedy mě přivítalo pětadvacet dětí. Samozřejmě, že i já jsem pozdravil a dětem se představil. U některých bylo patrné, že se mě bojí a policistu v uniformě ještě neviděly. Na začátku jsem všem pověděl, že nemusí mít strach, neboť jsem jejich kamarád. Někteří si pooddychly a jejich ustrašené tváře se rozesmály.
Položil jsem první otázku: „Poznáte, co dělám za práci?“ Skoro většina zvedla ruce a vykřikla policajta. Ano, pochválil jsem děti a zároveň podotkl, že správně se říká policistu. Hned v zápětí jsme všichni společně uváděli věci, podle kterých bylo patrné, že jsem policista. Uniforma, čepice, košile, odznak, hodností označení – hvězdičky, to vše zaznělo z úst dětí. Po krátké poznávací chvilce, jsem všem přítomným umožnil vyzkoušet si čepici, sako od uniformy, kšiltovku a s nadšením všech i reflexní vestu.
Dalším tématem bylo samotné představení policie. Kde se s ní děti mohou setkat, jak vlastně pomáhá a chrání a co policisté používají při svém výkonu služby. Tradičně největší zájem byl o pouta a obušek. Když jsem dětem připomněl pohádku Obušku z pytle ven, hned většina z nich věděla k čemu takový obušek slouží.
Na konci besedy jsme si společně povídali o tom, kde si mohou děti bezpečně hrát; jak se mají chovat, když jsou sami doma; kde a jak se správně přechází vozovka; jak se zachovat, když jim někdo nabídne nějaký pamlsek a o spoustě dalších zajímavých témat.
 
Stejná beseda proběhla i u dětí ze třídy Kytiček. Při této besedě si se mnou povídalo jednadvacet předškoláčků.
 
V samotném závěru besed jsem dětem rozdal Poldovy omalovánky, které děti s velikou radostí přijaly. Na oplátku mi slovně i potleskem poděkovaly a slušně se rozloučily.
 
další foto zde
 
4. března 2010 
por. Mgr. Tesař Jiří
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem