Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Policie žádá poškozené firmy o spolupráci

KRÁLOVÉHRADECKO - Způsob provedení připomíná 90.léta 

Policejní komisař ze Služby kriminální policie a vyšetřování (SKPV) Územního odboru v Hradci Králové zahájil v těchto dnech trestní stíhání 43letého a 26letého muže z Hradce Králové, které obvinil ze zločinu podvodu.
 
Jsou důvodně podezřelí, že v průběhu dvou letních měsíců roku 2011, jako partneři v společnosti s ručením omzeneým se sídlem v Praze, objednávali různé zboží na faktury se 30-ti denní splatností, které následně neuhrazovali. Poškodili tak celkem 30 firem po celé České republice. Firmy kontaktovali zpravidla cestou internetové poptávky a pokud tato zareagovala, převzali jejich zboží. Využívali buď osobního kontaktu, kdy do firmy přímo přijeli, v jiném případě si zboží nechali zaslat zásilkovou službou. Jednalo se například o výpočetní techniku, stavební materiál, archivní víno, zahradní techniku a sportovní potřeby. V hledáčku jejich zájmu se objevila například i objednávka na 2ks pivního chlazení s příslušenstvím, oranžové a modré LED majáky, zařízení na výrobu HOT DOGu nebo motorová kosa a zemní vrták. Brali takzvaně vše, co byli obchodníci ochotni poskytnout na fakturu. Největší nákupní transakci provedli ve výši přes jeden milion korun u jedné pražské firmy, kde odebrali výpočetní techniku (od kancelářského papíru, přes tonery až po kopírovací stroje, tiskárny, monitory a počítače). Svým jednám tak měli způsobit během dvou měsíců celkovou škodu vyčíslenou na téměř 5 milionů korun. Policisté případ začali prověřovat a dokumentovat na přelomu roku 2011 a 2012 na základě oznámení ze strany poškozené firmy. Obvinění jsou stíhaní na svobodě. Trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody na 2 až 8 let.

V této souvislosti se obracíme na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud jste se v minulosti (v období letních měsíců 2011) stali obětí obdobného jednání a dosud jste neobdrželi finanční prostředky za vydané zboží, obraťte se, prosím, na bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo na telefon 974 526 490 (vyšetřovatel SKPV z Územního odboru Hradec Králové).

por. Mgr. Lenka Burýšková
tisková mluvčí
Zveřejněno: 24. května 2013 v 10:35

vytisknout  e-mailem