Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policie ve školkách? Co tam dělá?

PRAHA VENKOV – ZÁPAD – Policisté navštěvují děti z místních mateřských škol. Preventivní, ale i prezentační akce jsou v plném proudu. 

I když počasí není stále optimální, duben i květen již patří prezentačním aktivitám policie, které jsou však spojovány i s preventivními aktivitami určenými těm nejmenším. K prezentačním akcím nezbytně patří i ukázky policejních vozidel a motorky, proto se konají venku. Policisté dětem představují svou výzbroj a výstroj, jakož i technické vybavení a pomůcky, které využívají při běžném výkonu služby. Děti si také mohou vyzkoušet, jak funguje test na zjištění alkoholu v dechu, nasazování pout, ale i zátěž balistické vesty a přilby.

Tentokrát byly některé akce obohaceny i o mini vozítko, které slouží pyrotechnikům na Letišti Václava Havla v Praze Ruzyni. Zájem vzbudilo nejen u dětí a jejich učitelek, ale i u kolemjdoucích, kteří se zastavili na prohlídku také. Možná ještě větší zájem vzbudili psovodi se svými psy. Ti předvedli nejen ukázky poslušnosti a zákroku, ale děti upozornili, jak se bezpečně chovat k pejskům.

O zajímavé výklady se také postarali dopravní policisté, policisté z jednotlivých obvodních oddělení, policisté hlídkové služby, ale i kolegové z cizinecké policie, kteří dětem vysvětlili, jak probíhají kontroly na letišti, jaká jsou tam pravidla chování, a to i s důrazem na jejich zavazadla. Všichni policisté s nadšením odpovídali na zvídavé dotazy dětí.

Jelikož se blíží prázdniny, policejní preventistka děti seznámila s pravidly bezpečného chování chodců a cyklistů v provozu, probrala i možná nebezpečí, která je mohou venku potkat, ale také vysvětlila, jak se chovat bezpečně u vody.

Veškerá aktivita s dětmi probíhala interaktivně. Děti si na závěr odnesly užitečné materiály s preventivními radami, reflexní pásky či samolepky, pexeso s dopravními značkami, vystřihovánky, omalovánky aj.

Tyto akce měly úspěch a červen bude také ve znamení těchto aktivit.

por. Mgr. Mgr. Anna Štisová, MBA
Územní odbor Praha venkov - Západ
19. května 2023

vytisknout  e-mailem