Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policie má ve svých řadách již sedmého generála

Do hodnosti brigádního generála byl jmenován ředitel Národní protidrogové centrály. 

Prezident republiky Miloš Zeman včera na Pražském hradě u příležitosti Dne vítězství jmenoval do generálské hodnosti ředitele Národní protidrogové centrály Jakuba Frydrycha.

Jakub Frydrych slouží od roku 1991 a od roku 2009 vede Národní protidrogovou centrálu. Za dobu jeho působení na tomto útvaru došlo k mnoha významným realizacím, ale i rozvoji spolupráce s tuzemskými a zahraničními partnery v oblasti drogové kriminality. Kromě snahy o snižování nabídky nelegálních drog v České republice a prosazování práva v této oblasti se Národní protidrogová centrála podílí na tvorbě a realizaci národní strategie protidrogové politiky a v preventivní oblasti vytváří projekty zaměřené na vzdělávání odborné veřejnosti a nespecifickou primární prevenci.

„Jsem poctěn, že za dobu mého působení byl jmenován již šestý policista do generálské hodnosti. Ředitele Jakuba Frydrycha si vážím nejenom jako policisty, který Národní protidrogovou centrálu žene kupředu, ale i jako člověka. Gratuluji mu k této významné události v jeho policejní kariéře a přeji mnoho úspěchů jak v profesním, tak osobním životě,“ uvedl policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý.

Prezident republiky jmenuje policisty, vojáky i hasiče do generálských hodností dvakrát ročně. Kromě 8. května je tomu tak i 28. října (Den vzniku samostatného československého státu). V současné době je u policie v aktivní službě celkem sedm generálů včetně současného policejního prezidenta.

9. května 2018
kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí, Policejní prezidium ČR

vytisknout  e-mailem