Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policie má nová speciální vozidla AUDI

Ochranná služba PČR dnes obdržela deset nových automobilů AUDI S6. 

Dnes v ranních hodinách za účasti náměstka policejního prezidenta plk. Petra Petříka, ředitele Ochranné služby PČR brig. gen. Jiřího Komorouse a generálního ředitele Porsche Inter Auto CZ se uskutečnilo slavnostní předání deseti speciálních vozů zn.  AUDI S6 v policejních barvách a to v Porsche Praha Smíchov.

Deset operačních policejních speciálů určených pro Ochrannou službu Policie České republiky jsme pořídili za 21 770 230,- Kč,“ uvedl na dnešním předání plk. Petr Petřík.

„Tato vozidla budou využívána především jako doprovodná vozidla pro zahraniční delegace při jejich pobytu na celém území České republiky podle mezinárodních dohod,“ doplnil pana náměstka brig. gen. Jiří Komorous.

AUDI S6 4.0 TFSI quattro představují technologický pokrok ve výkonu, jízdních vlastnostech a pasivní a aktivní bezpečnosti. Jsou vybavena podle požadavků Ochranné služby PČR speciální kamerovou a spojovací technikou a dalšími moderními prvky umožňujícími uplatnění práva v jízdě a bezpečnostními prvky zvyšujícími viditelnost těchto vozidel.

V roce 2016 Ochranná služba PČR zajistila celkem 240 bezpečnostních akcí, z toho 81 bylo zahraničních delegací. Tato vozidla mají nahradit starší doprovodná vozidla AUDI A6 3.2 quattro, která jsou ještě v původním barevném provedení policie. Nahrazovaná vozidla budou dále využívána v silničním dohledu dopravní policií.

20. prosince 2016
kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí
Policejní prezidium ČR

 

vytisknout  e-mailem