Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tancem proti násilí

Informace o vyhlášení soutěže. Policie České republiky již druhým rokem podporuje aktivitu České ženské lobby „Tancem proti násilí“, která na problematiku násilí na ženách poukazuje. Nad ročníkem 2018 převzal záštitu policejní prezident generálmajor Mgr. Bc. Tomáš Tuhý, který se tak stal jedním z ambasadorů celé akce. 

Každý rok se 14. února na svátek svatého Valentýna po celém světě koná akce One Billion Rising. Během ní se sejdou lidé v mnoha městech na náměstích a tančí stejnou choreografii. Ukazují tak, že jim násilí páchané na ženách není lhostejné. Tanec trochu jinak pojmou v Berlíně, jinak v Kuala Lumpur a jinak v Praze. Věděli jste, že každá třetí žena v České republice zažije násilí? Pojďme s tím něco udělat! Ukažme, že násilí nebudeme tolerovat. Pojďme spolu tančit proti násilí na ženách a dívkách.

Do letošní akce chtějí organizátoři akce Tancem proti násilí aktivně zapojit také žáky a žákyně škol, a to prostřednictvím vyhlášení soutěže o nejlepší provedení tance.

Jak tanec ztvárníte vy? Přihlaste se již nyní do soutěže „Soutěž Tancem proti násilí 2018“.

Více nawww.czlobby.cz/cs/zpravy/soutez-tancem-proti-nasilinebo si pro bližší informace napište na info@czlobby.cz.

Partnerem této akce se rovněž stalo Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

Tancem proti násilí se společně připojujeme v České republice k celosvětové kampani One Billion Rising, která je největší masovou akcí upozorňující na závažnost problému násilí na ženách. Spolupracujícími organizacemi jsou kromě Policie České republiky i členské organizace České ženské lobby, které se aktivně věnují tématu násilí na ženách a domácímu násilí (proFem, Rosa, Acorus, Konsent a Ozvi se). Přímo na akci pak budou přítomni zástupci uvedených organizací, aby účastnice a účastníci přímo na místě mohli získat informace od sociálních pracovnic a expertek na toto téma.

pplk. Mgr. Zuzana Pidrmanová
koordinátorka prevence - 11. 12. 2017

vytisknout  e-mailem