Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

MOVEMBER 2015

Policie České republiky se hlásí k myšlence hnutí Movember a s podporou Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR apeluje na muže každého věku, aby věnovali pozornost prevenci svého zdraví.  

Kampaň Movember si klade za cíl zvýšit povědomí o mužském zdraví a  jeho prevenci mezi policisty a zaměstnanci Policie ČR, neboť z celkového počtu téměř 49 tis. pracovníků je 76 % mužů (82 % policistů a 35 % zaměstnanců). Nosným tématem v oblasti prevence mužského zdraví je zvýšení povědomí o nebezpečí rakoviny prostaty a rakoviny varlat, které postihují v čím dál častější míře celé spektrum mužské populace již od 18 let až po důchodový věk. Policie ČR se snaží kampaní Movember přesvědčit "své muže", aby dbali o své zdraví a pravidelně chodili na preventivní vyšetření.

Nad kampaní Movember převzal svou záštitu policejní prezident brig. gen. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý, který řekl: "Opět se ukazuje, že policisté jsou také lidé a dokáží svou energii věnovat dobročinným činnostem a pomáhají druhým nejen v zaměstnání. To mě vělice těší a rád jsem převzal záštitu nad kampaní, která spojuje Policii České republiky a hnutí Movember."

Více o kampani Movember naleznete na www.policie.cz/movember.


30. října 2015
kpt. Mgr. Bc. Zuzana Součková
oddělení tisku a prevence
Policejní prezidium ČR


ZPMV 211 přispěje mužům na vyšetření až 400 Kč
Pokud si necháte v průběhu listopadu od svého lékaře vyšetřit PSA prostaty, což je imunologické vyšetření z krve, které zjistí, zda náhodou vaše tělo netvoří protilátky proti rakovině prostaty, případně si necháte udělat EKG či ultrazvukové vyšetření srdce (ECHO), pak vám vaše ZPMV 211 přispěje až do výše 400 Kč.
 

PČR Movember
 

vytisknout  e-mailem