Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policie ČR analyzuje informace z Bostonu

V souvislosti s událostmi v Bostonu analyzujeme veškeré získané informace od našich zahraničních kolegů. 

Z informací, které máme v tuto chvíli k dispozici, nevyplývá zvýšené bezpečnostní riziko k České republice. Přesto jsme přijali určitá opatření ke zvýšení míry ochrany objektů amerického zastupitelského úřadu v Praze. Jakákoli případná další opatření ze strany Policie ČR budou vyplývat z výsledků zmíněných analýz informací, které průběžně dostáváme.Případná další opatření budou odpovídat míře zjištěného bezpečnostního rizika.
 
Nebylo dosud potvrzeno, že se v Bostonu jednalo o teroristický útok. V tomto ohledu, pokud jde o motiv pachatelů, je třeba vyčkat dalších informací ze Spojených států amerických.
 
Při zajišťování velkých společenských, kulturních, sportovních a jiných podobných podniků policie standardně přijímá opatření k zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku.Charakter těchto opatření, jejich intenzita apod. jsou vždy závislé na charakteru a míře případných bezpečnostních rizik. Zapojení jednotlivých útvarů a služeb Policie ČR do konkrétního bezpečnostního opatření závisí na jeho rozsahu, charakteru, místě konání konkrétní události, počtu osob, které se jí účastní a řadě dalších faktorů. Určující je samozřejmě především míra případného bezpečnostního rizika. Podle potřeby jednotlivé útvary policie zapojují do opatření policisty pořádkové, dopravní i kriminální policie. Na základě vyhodnocení situace lze aktivovat pořádkové nebo zásahové jednotky a spolupráci s dalšími specializovanými policejními službami například pyrotechnickou nebo leteckou službou. Odpovědnost za bezpečnost a veřejný pořádek prioritně spočívá na útvaru s územně vymezenou působností tam, kde se konkrétní akce koná.
 
 
nprap. Bc. Štěpánka Zatloukalová
tisková mluvčí Policejního prezidia ČR
16. dubna 2013

vytisknout  e-mailem