Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policejním prezidentem je genmjr. Martin Vondrášek

Policejní prezident představil své priority i nový tým. 

Dnešního dne se úřadu ujal nový policejní prezident, kterým se stal genmjr. Martin Vondrášek. Na tiskovém brífinku pak představil své priority i nejbližší spolupracovníky.  Ve svém úvodním projevu prostřednictvím přítomných zástupců médií ubezpečil veřejnost o tom, že si plně uvědomuje poslání, které Policie ČR má, a k věci uvedl: „Posláním Policie ČR je služba veřejnosti. Aby mohla být tato služba kvalitní, je nezbytné zajistit dodržování základních hodnot, naplňování stanovených priorit a vize a v neposlední řadě dostatečné zdroje.“ Jako základní hodnoty Policie ČR pak mimo jiné uvedl především zákonnost, nezávislost a nestrannost, odpovědnost, odbornost a profesionalitu.  „Důvěra veřejnosti v práci Policie ČR a vzájemný respekt jsou klíčové k tomu, abychom u občanů naší země disponovali dostatečnou autoritou a mohli garantovat vysokou úroveň vnitřní bezpečnosti České republiky,“ doplnil genmjr. Vondrášek.

Policejní prezident si při nástupu do funkce stanovil své priority, kterými jsou:

  • Personální stabilizace bezpečnostního sboru.
  • Hodnocení efektivity všech služeb Policie ČR (prioritní oblasti a kritéria výkonnosti).
  • Technologický rozvoj a digitalizace agend.
  • Odpovídající materiálně-technická základna a její udržitelnost.
  • Rozvoj profesních a manažerských kompetencí.
  • Dokončení organizačních změn služby kriminální policie a vyšetřování.
  • Revize vnitřního kontrolního systému a interních aktů řízení.
  • Otevřená komunikace dovnitř i navenek.


Dnešním dnem došlo, kromě jiného, k personálním změnám ve vedení Policie ČR a k organizační změně na Policejním prezidiu ČR.

Výkonem funkce prvního náměstka policejního prezidenta byl pověřen brig. gen. Tomáš Lerch, který dosud působil jako ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Náměstkem policejního prezidenta pro ekonomiku byl pověřen plk. Jaromír Bischof, který doposud zastával funkci ekonomického náměstka krajského policejního ředitele v Jihomoravském kraji.

Organizační změna spočívá ve vzniku nového úseku, který bude zastřešovat na výsost důležité problematiky, které dosud byly podřazeny přímo pod policejního prezidenta a jsou pro náš bezpečnostní sbor klíčové. Jedná se o personalistiku, policejní vzdělávání, služební přípravu, oblast IT, vědu, výzkum a inovace. Řízením tohoto úseku byl z pozice náměstka policejního prezidenta pro lidské zdroje, informační a komunikační technologie a inovace pověřen dosavadní ředitel Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy plk. David Fulka.

Řízením Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy byl dnešním dnem pověřen dosavadní náměstek krajského ředitele pro vnější službu plk. Petr Matějček.

Na všechny zmíněné pozice je nyní vyhlášeno výběrové řízení.

Pozici náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování od dubna 2021 zastává a nadále bude zastávat plk. Tomáš Kubík.

Kompletní prezentace policejního prezidenta k jeho prioritám na následujících pět let je k dispozici pod textem.

1. dubna 2022
pplk. Jozef Bocán
tiskový mluvčí policejního prezidenta

Odkazy do noveho okna

TK 1.4.2022 (01)

TK 1.4.2022 (01) 

Detailní náhled

TK 1.4.2022 (02)

TK 1.4.2022 (02) 

Detailní náhled

TK 1.4.2022 (03)

TK 1.4.2022 (03) 

Detailní náhled

TK 1.4.2022 (04)

TK 1.4.2022 (04) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem