Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policejní zprávy z Prostějovska

ze dne 10. července 2009  

Vybral peníze na odcizenou platební kartu
Včera večer doplatila na neopatrnost jedna ze zákaznic prostějovského hypermarketu. Žena odložila svou kabelku do nákupního vozíku a věnovala se vybírání zboží. Všímavý zloděj kabelku v nestřeženém okamžiku z vozíku odcizil. V kabelce měla žena peněženku s finanční hotovostí 500 Kč, občanským průkazem, řidičským průkazem, cestovním pasem, dioptrické brýle a parfém a také čtyři platební karty, u kterých měla poznamenané PIN kódy. Přibližně o hodinu později neznámý pachatel za pomocí platebních karet dvakrát neoprávněně vybral z bankomatu finanční hotovost. V jednom případě částku 18 tisíc korun a podruhé ve výši 20 tisíc korun.

Majiteli zmizel automobil
V noci na včerejšek odcizil neznámý pachatel osobní motorové vozidlo Škoda Octavie, zaparkované před domem v obci Ivaň. Hodnotu odcizeného automobilu majitel vyčíslil na 220 tisíc korun. 

Krádež bonsají
Neznámý pachatel vnikl tento týden přes plot do firmy sídlící v areálu zámečku v Želeči a odcizil celkem 14  pěstovaných bonsají. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 27 tisíc korun.

Zloděj vlezl do bytu oknem
Nepříjemné překvapení zažili včera odpoledne po návratu domu majitelé rodinného domku v Prostějově. Neznámý pachatel během dne do domku vnikl oknem ve zvýšeném přízemí vedoucím ze zahrady, dům prohledal a ze stolku v obývacím pokoji odcizil finanční hotovost 35 tisíc korun.

por. Mgr. Jitka Dolejšová
 

vytisknout  e-mailem