Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policejní zprávy z Prostějovska

ze dne 14. srpna 2009  

Cyklista vjel pod kola dodávky
Ve čtvrtek krátce před 18. hodinou došlo k v Prostějově k vážné dopravní nehodě, při které byl těžce zraněn cyklista. Sedmdesátiletý cyklista jel po chodníku na Brněnské ulici ve směru od ulice W. A. Mozarta a přejížděl přes trávník na silnici.  Pravděpodobně přehlédl při vjíždění na vozovku dodávkový automobil Nissan, který jel do centra a vjel přímo pod něj. Jednatřicetiletý řidič dodávky se snažil intenzivním brzděním a uhýbáním střetu s cyklistou zabránit, to se mu však nepodařilo. Zraněný muž byl převezen záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Olomouci. Dopravní nehoda se dále vyšetřuje, dechová zkouška provedená u řidiče automobilu byla negativní.

Doplatili na neopatrnost
Škodu přes 20 tisíc korun způsobil včera neznámý pachatel řidiči vozidla WV Polo. Pachatel využil toho, že řidič na čerpací stanici na Petrském nám. v Prostějově dofukoval pneumatiky a nechal otevřený automobil. Ze sedadla  zloděj odcizil koženou tašku, ve které byl mobilní telefon, dioptrické brýle, doklady, platební karty a peněženka s finanční hotovostí ve výši sedm tisíc korun.

Neopatrnosti majitelů využil i další zloděj, který včera odpoledne vnikl kabiny otevřeného vozidla Fiat Scudo, zaparkovaného  v Prostějově na ulici Komenského.  Z auta zmizel notebook, digitální fotoaparát, peněženka s penězi, doklady a kreditní karta. Způsobená škoda byla vyčíslena na více jak 17 tisíc korun.  

por. Mgr. Jitka Dolejšová

vytisknout  e-mailem