Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policejní zprávy z Prostějovska

ze dne 7. července 2009  

Vloupal se do chalupy
V přesně nezjištěné době během posledních dní vnikl neznámý pachatel násilím do rekreační chalupy v katastru obce Budětsko. Dovnitř se zloděj dostal oknem, objekt důkladně prohledal a odcizil  strunový křovinořez, GPS navigaci na kolo, masové konzervy,  zavařeniny a láhev whisky. Majitelka také zjistila, že má poškozenou mikrovlnnou troubu. Celkovou  výši způsobené škody vyčíslila na 17 tisíc korun.

Krádeže věcí z aut
Včera přes poledne se vloupal neznámý zloděj do osobního motorového vozidla Peugeot zaparkovaného na Husově nám. v Prostějově. Odcizil z auta tašku s firemními písemnostmi, razítkem firmy a přenosný počítač. Způsobená škoda byla vyčíslena na 15 tisíc korun.

Téměř ve stejnou dobu vnikl neznámý pachatel přes pootevřené okénko u dveří řidiče do kabiny uzamčeného nákladního automobilu zaparkovaného v Prostějově na ulici Hradební. Ze sedadla spolujezdce odcizil taštičku, ve které byla peněženka s finanční hotovostí 400 Kč, doklady, svazek klíčů a dvě platební karty. Škoda byla vyčíslena na 4 tisíce korun

V noci na včerejšek rozbil neznámý pachatel okénko automobilu Škoda Fabia zaparkovaného na Krasické ulici v Prostějově. Z palubní desky vytrhl autorádio s odnímatelným panelem na CD. Způsobil tak majiteli škodu 6 tisíc korun.

Uvedl nepravdivé údaje
Policejní komisař zahájil v těchto dnech trestní stíhání pro podezření z trestného činu podvod proti dvacetiletému mladíkovi z Prostějova. Protiprávního jednání se měl obviněný dopustit tím, že počátkem května tohoto roku uzavřel s jistou finanční společností se sídlem v Olomouci smlouvu o půjčce na 10 tisíc korun, v níž se zavázal uvedenou částku splatit v 54 týdenních splátkách. Sjednanou půjčku nesplácel a peníze použil pro svoji potřebu. V průběhu  vyšetřování prostějovští kriminalisté zjistili, že za účelem získání půjčky uvedl nepravdivý údaj o tom, že je nezaměstnán v jedné olomoucké firmě, kde měl pobírat pravidelný měsíční příjem. Mladík zde nikdy nepracoval a žádný příjem nepobíral. Dle trestního zákona mu hrozí za trestný čin podvod peněžitý trest, případně trest odnětí svobody až na dva roky.


por. Mgr. Jitka Dolejšová

 

vytisknout  e-mailem