Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Policejní Velikonoce

ZLÍNSKÝ KRAJ: Někteří řidiči neodolali alkoholu… aktualizováno o smrtelnou nehodu na Vsetínsku. 

Na důrazné preventivní upozornění Policie ČR o četných dopravních kontrolách v průběhu velikonočních svátků někteří řidiči nereflektovali a také na to doplatili. Policisté v průběhu pondělí nachytali hned několik řidičů, kteří jeli pod vlivem alkoholu, někteří jsou dokonce podezřelí z trestného činu, protože nadýchali nad jedno promile.
Například o půl desáté ráno nadýchal 1,68 promile řidič ve Velkém Ořechově na Vsetínsku. Alkoholem opojený byl i muž, který projížděl Lešnou. Tam ho zastavila jedna z mnoha hlídek, které jsme tam měli rozestavěny kvůli dopravním komplikacím.
Největší problémy jsme zaznamenali v pondělí odpoledne, kdy se v průběhu několika málo minut staly hned dvě havárie. Jedna u Topolné na Uherskohradišťsku, druhá mezi Lípou a Vizovicemi. U Topolné havaroval jednatřicetiletý řidič. Jeho vůz se otočil na střechu. Muž od zdemolovaného auta utekl, nicméně jsme měli dostatek svědků, kteří potvrdili, že řídil. Muže jsme zanedlouho vypátrali. Nadýchal 2,46 promile alkoholu. Následně ho záchranáři odvezli s lehkým zraněním do nemocnice. Jeho spolujezdec vyvázl bez zranění.
Jestli byla pod vlivem alkoholu i řidička projíždějící mezi Lípou a Vizovicemi nevíme. Hasiči ji museli z havarovaného vozu vystříhat a záchranáři ji se zraněním, kvůli kterým jsme neudělali dechovou zkoušku, odvezli do nemocnice. Podle všeho žena utrpěla těžká zranění. V autě s ní jelo čtyřleté dítě, které však vyvázlo bez vážnějšího úrazu. Příčina této nehody se vyšetřuje.
Nejvážnější nehoda se stala kolem čtvrté hodiny odpoledne u Janové na Vsetínsku. Srazila se tady dvě osobní auta a motorkář. Osobní auto, které řídil jednadvacetiletý muž, předjíždělo padesátiletého motorkáře. Řidič si však nevšimnul auta v protisměru, které řídila žena (roč. 1972) a zřejmě zbrkle uhnul vpravo. Přitom srazil a fatálně zranil motorkáře. Sám mladý řidič, a podle předběžných informací i pravděpodobný viník nehody, utrpěl těžká zranění a je v bezvědomí. V péči lékařů je i řidička protijedoucího vozu. Rozsah zranění zatím nevíme, lékaři o oba zraněné pečují, zprávu pro Policii ČR připraví posléze. Kvůli nehodě byla oboustranně uzavřená silnice, policisté dopravu odkláněli. Připraven byl i vrtulník, aby transportoval zraněného motorkáře do nemocnice, ten však zraněním bohužel podlehl ještě na místě.
Vzhledem k dnešnímu volnu a pěknému počasí se dalo předpokládat, že velký provoz bude u ZOO Lešná, což se také potvrdilo. Policisté tam dopravu po několik hodin regulovali. Další hlídky se věnovaly avizovanému dozoru na silnicích, přičemž se zaměřily zejména na dechové zkoušky. Na velikonoční pondělí narazily hned na několik podnapilých řidičů, někteří jeli po ránu se zbytkovým alkoholem, jiní si dali panáka jako výslužku. Přesné výsledky velikonoční dopravně bezpečnostní akce budeme znát v průběhu úterka.
 
 
9. dubna 2012, mjr. Ing. Jana Bartíková
Odkazy do noveho okna

Nehoda Topolná

Nehoda Topolná 

Detailní náhled

Nehoda Topolná 2

Nehoda Topolná 2 

Detailní náhled

Nehoda Topolná 3

Nehoda Topolná 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem