Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Policejní stanice nebudou, zůstávají obvodní oddělení

ZLÍNSKÝ KRAJ: Na setkání se starosty přijel policejní prezident a jeho náměstek. 

Obvodní oddělení se ve Zlínském kraji rušit nebudou. Tuto čerstvou a pozitivní novinu dnes do Zlína zástupcům měst a obcí zlínského hejtmanství přijel osobně oznámit prezident Policie ČR plk. Mgr. Martin Červíček. „Uvědomuji si rozdílnost zabezpečení jednotlivých krajů. Proto jsme poctivě situaci zvážili a přehodnotili. Ve Zlínském kraji se prozatím nebudou měnit obvodní oddělení na policejní stanice, ani policistů neubude,“ uvedl dnešní debatu na Krajském uřadu Zlínského kraje policejní prezident. Původně se totiž ze šesti obvodů měly stát od ledna 2013 policejní stanice (např. Slavičín, Napajedla, Uh. Ostroh). V kraji však zůstane všech 26 dosavadních obvodních oddělení.
„Od 1. 1. 2013 sestavíme strukturu v republice s počtem 38 996 policistů, proto není sebemenší důvod, aby se rušily nejmenší útvary,“ doplnil.
Krajské ředitelství mělo od příštího ledna pracovat s 1167 policisty, přestože máme v republice nejmenší hustotu policistů (1 policista na přibližně 476 obyvatel, přičemž republikový průměr je 293). Stávající vedení prezidia však situaci přehodnotilo a stanovilo počet služebních míst na 1206. V současnosti v rámci Krajského ředitelství policie Zlínského kraje pracuje 1224 policistů. „Předpokládáme, že se na nový počet policistů dostaneme přirozenou fluktuací, díky odchodům do důchodů a podobně,“ vysvětlil krajský ředitel plk. Koutný.
Vedení policejního prezidia starostům a zástupcům měst a obcí nastínilo, že si dává jeden rok na to, aby důkladně zhodnotilo stavy policistů v jednotlivých krajích. Je jasné, že historicky byl systém nastavený dle potřeb, které se však mění. „Dřív musely hlídky být na západě a hlídat nás před vpádem imperialistů, dnes ale velmi silně vnímáme, že trestná činnost přichází z východu, přes bývalou hranici se Slovenskou republikou. To je nutné akceptovat a brát v potaz, stejně jako mnoho dalších faktorů, například demografických či kriminogenních,“ řekl krajský ředitel plk. Koutný.
Jednání se uskutečnilo dnes v dopoledních hodinách v budově krajského úřadu Zlínského kraje. Kromě hejtmana MVDr. Stanislava Mišáka, se ho zúčastnil také náměstek prezidenta plk. Mgr. Tomáš Kužel a náměstci krajského ředitele plk. JUDr. Jaroslav Vaněk a plk. Ing. Mgr. Jindřich Kučera. Zástupce Policie ČR si přišly vyslechnout asi dvě desítky starostů a zástupců měst a obcí Zlínského kraje.
 
2. října 2012, Jana Macalíková
 
Odkazy do noveho okna

Prezident Červíček

Prezident Červíček 

Detailní náhled

Prezident Červíček

Prezident Červíček 

Detailní náhled

Prezident Červíček

Prezident Červíček 

Detailní náhled

Ředitel Koutný

Ředitel Koutný 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem