Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policejní prezident uvedl do funkce ředitele KŘP HK Petra Petříka

Nový ředitel se chce zaměřit na personální stabilizaci a oblast dopravy. 

Policejní prezident brig. gen. Jan Švejdar dnes uvedl do funkce ředitele Krajského ředitelství Policie ČR Královéhradeckého kraje brig. gen. Petra Petříka. Dosavadní ředitel plk. David Fulka se dnešním dnem stává ředitelem Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Dochází tak k předem avizované personální změně ve vedení Policie ČR, viz https://www.policie.cz/clanek/web-informacni-servis-zpravodajstvi-personalni-zmeny-ve-vedeni-policie-cr.aspx

Policejní prezident představil brig. gen. Petra Petříka přítomným spolupracovníkům a popřál mu v novém působišti mnoho úspěchů. „Věřím, že generál Petřík využije v nové funkci všechny zkušenosti a znalosti, které získal během svého působení na Policejním prezidiu. Jsem také rád, že bude působit v kraji, který je jeho domovským a záleží mu na něm,“ řekl policejní prezident Jan Švejdar.

Brig. gen. Petr Petřík, po krátkém zhodnocení své dosavadní policejní kariéry, sdělil všem přítomným nejbližší plány a priority. Za hlavní považuje setkání se všemi vedoucími organizačních článků krajského ředitelství a územních odborů. „Je pro mne důležité slyšet názory mých kolegů a jejich představy o ideálním fungování jimi řízených úseků„ a dodal: „osobně považuji za prioritu personálně stabilizovat oslabené útvary a důsledně se věnovat oblasti dopravy s ohledem na skutečnost, že v královéhradeckém regionu rapidně stoupá počet úmrtí na silnicích.“

Ke svým prioritám dále doplnil, že k zajištění personální dostatečnosti považuje za klíčové udržet zkušené policisty a zabránit jejich odchodům. Mimo to, si nově jmenovaný policejní ředitel uvědomuje, že Královéhradecký kraj je dopravně exponovanou lokalitou, která má rozsáhlou silniční síť. Z tohoto důvodu je v kraji častý záchyt odcizených vozidel, která se převážejí z Německa či Rakouska do Polské republiky a tedy i tomuto fenoménu hodlá věnovat svoji pozornost.

Ve vztahu k regionu zmínil také existenci průmyslových zón a ocenil, že se jeho předchůdci podařilo obnovit v obyvatelích přilehlých obcí a měst pocit bezpečí. V horských oblastech se pak chce nadále věnovat extrémnímu dopravnímu zatížení turisticky oblíbených oblastí (Šerlich, Špindlerův mlýn, Adršpach).

Brig. gen. Petr Petřík v závěru své řeči zhodnotil nápad trestné činnosti v kraji a sdělil, že i přes klesající tendenci počtu páchaných trestných činů a zvyšující se objasněnost, nesmí policisté polevit v intenzivním odhalování a vyšetřování trestné činnosti s důrazem na oblast kyberkriminality.

Hradec Králové, 1. listopad 2019
plk. Mgr. Kateřina Rendlová
Policejní prezidium ČR

vytisknout  e-mailem