Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policejní prezident se spolu s dalšími zástupci Policie ČR účastní konference Interpolu k problematice drog

Prezentována bude také mezinárodní kriminalistická databáze RELIEF 

Druhého ročníku konference s názvem Globální konference INTERPOLu k drogám a nezákonným substancím se účastní vedoucí národních protidrogových jednotek, vedoucí národních kanceláří Interpolu a další vrcholní policejní představitelé členských států.

První ročník byl věnován zejména prezentaci současných i nově se objevujících výzev a problémů na poli výroby a obchodu s ilegálními drogami, byla zde rovněž představena společná strategie v oblasti potírání nelegálního obchodu s drogami. Delegáti vybraných zemí pak prezentovali témata týkající se nejvýznamnějších drogových problematik z celosvětového pohledu. Během loňské konference byla také výrazně zmíněna databáze RELIEF s akcentací Policie České republiky při jejím vzniku, budování a následném zaváděním do policejní praxe.

Unikátní mezinárodní databáze RELIEF dokumentuje a komparuje reliéfní stopy snímané z povrchu zadržených zásilek a balíčků drog. Databáze byla plně připravena k provázání s ostatními mezinárodními sbírkami, čímž může být značně znásobena její efektivita. Projekt RELIEF se v České republice stal již v roce 2010 oficiální důkazní metodou.

V první polovině letošního roku pak Česká republika mezinárodní databázi RELIEF oficiálně darovala INTERPOLu. Na současné konferenci, která probíhá v Kapském městě od 15. do 20. září, bude projekt RELIEF blíže představen členských státům s akcentem na jeho přínos a možnosti využití v boji proti pašování a distribuci drog. Delegace Policie České republiky absolvuje také řadu bilaterálních jednání s představiteli členských států Interpolu.

Česká republika (resp. Československo) byla v roce 1923 jedním ze zakládajících států INTERPOLu. Dlouhodobě a pravidelně se zapojuje do jeho aktivit a v roce 2016 byla ČR vybrána za hostitelskou zemi 44. Evropské regionální konference INTERPOLu.

plk. Mgr. Kateřina Rendlová
vedoucí odboru komunikace a vnějších vztahů

vytisknout  e-mailem