Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policejní prezident oznámil rezignaci

Policejní prezident genmjr. Oldřich Martinů po dnešní schůzce s prezidentem republiky Václavem Klausem oznámil rezignaci na svoji funkci k datu 31. prosince 2010.  

„Prezident republiky mě seznámil s výsledky jeho včerejšího jednání se zástupci koaličních stran ve vztahu k vedení Policie ČR“, uvedl genmjr. Oldřich Martinů. „Z důvodů uklidnění situace v policii a vytvoření podmínek pro práci policie v nadcházejícím rozpočtově limitovaném roce jsem se rozhodl rezignovat na post policejního prezidenta“.
 
Policejní prezident se rozhodl zůstat ve služebním poměru příslušníka Policie České republiky a nyní se bude intenzívně připravovat na možné vyslání ke službě v zahraničí.
 
Prezident republiky Václav Klaus na dnešním setkání udělil genmjr. Oldřichu Martinů stříbrnou plaketu. Ocenil tak úsilí, které vynaložil, aby policejní sbor byl kompetentní, profesionální a plně funkční. „Toto osobní ocenění věnuji osobnostem, které nejen vynikly ve svém oboru, ale jejich přínos je známý i v celé naší společnosti. Tyto charakteristiky k Vám patří“, konstatoval prezident republiky. Zároveň popřál genmjr. Oldřichu Martinů mnoho úspěchů v jeho další profesní kariéře.  „Ocenění si velice vážím. Není to uznání jen mé osoby, ale všech policistek a policistů, kteří pracují v Policii České republiky“, uvedl policejní prezident Oldřich Martinů“.
 
Genmjr. Oldřich Martinů už navrhl ministru vnitra, aby do jmenování nového policejního prezidenta byl vedením policie pověřen jeden z jeho současných náměstků.
 
Při setkání s novináři policejní prezident Oldřich Martinů poděkoval všem svým spolupracovníkům a zároveň všem policistkám a policistům, kteří se v průběhu jeho více než tříletého působení v čele policie podíleli na dosažených výsledcích reformy Policie ČR při naplňování hesla „pomáhat a chránit“.
 
 
 
kpt. Jaroslav Ibehej
tiskový mluvčí Policejního prezidia ČR
22. 12. 2010
Odkazy do noveho okna

(01) Václav Klaus a Oldřich Martinů

(01) Václav Klaus a Oldřich Martinů 

Detailní náhled

(02) Václav Klaus a Oldřich Martinů

(02) Václav Klaus a Oldřich Martinů 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem