Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Policejní prezident ocenil policisty medailí za statečnost

ÚSTECKÝ KRAJ - Ocenění policisté zachránili dva lidské životy. 

Z rukou policejního prezidenta generálmajora Martina Vondráška si policisté z oddělení hlídkové služby v Děčíně a z obvodního oddělení Vejprty převzali pro policisty nejcennější ocenění, a tím je medaile za statečnost.

Jednalo se o podpraporčíka Tomáše Kamína, který byl společně s kolegou dne 13. října 2022 v Děčíně operačním důstojníkem vyslán na místo, kde neznámý muž napadl svou přítelkyni a ohrožoval další osoby. Při příjezdu na místo muž utekl směrem k řece Labe. Po prvotní komunikaci muž policistům vyhrožoval, že si něco udělá nebo ublíží jim. Po chvíli vstoupil do řeky a přestal s policisty komunikovat. Vzhledem k chladnému počasí mu hrozilo silné prochladnutí a utonutí. Poté dokonce přestal na podněty reagovat. Policisté situaci vyhodnotili a podpraporčík Tomáš Kamín skočil do řeky. V tu dobu již ležel na hladině s obličejem pod hladinou. Policisté společně muže vytáhli na břeh a zahájili resuscitaci. Po několika stlačení hrudníku se u něj podařilo obnovit životní funkce a tím mu zachránit život.

Dalšími oceněnými byli praporčík Pavel Bradáč a nadstrážmistr Ondřej Šibík. Policisté dne 22. října 2022 byli operačním důstojníkem vysláni k požáru domu s tím, že v domě přebývá muž. Ve chvíli, kdy přijeli na místo, z domu již šlehaly vysoké plameny a dům byl silně zakouřen. Při obhlídce uslyšeli volání o pomoc a všimli si siluety osoby v horním patře. Bez dýchacích přístrojů okamžitě vstoupili do budovy, osobu nalezli a vyvedli z hořícího domu ven.

Ústí nad Labem 15. března 2023
por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem