Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Policejní prezident navštívil zlínské policisty

ZLÍNSKÝ KRAJ: Vedení prezidia poděkovalo za práci policie. 

Policejní prezident a jeho náměstek pro vnější službu dnes navštívili Zlín. Kromě návštěvy hejtmana Zlínského kraje se oba zástupci nejvyššího velení Policejního prezidia setkali i s místními policisty.
V dopoledních hodinách se ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje plk. Bedřich Koutný i policejní prezident s náměstkem setkali s hejtmanem Stanislavem Mišákem. Policejní prezident hejtmanovi garantoval, že stavy policistů se v nejbližší době v našem kraji rozhodně nezmění. Na přátelském setkání se probírala spolupráce policie s veřejnou správou, zejména v době kritických stavů, například povodní či velkých požárů.
Od desíti hodin pak v zasedací místnosti Krajského úřadu Zlínského kraje pak policejní prezident a vedení zlínského krajského ředitelství hovořilo se zástupci policie. Pan prezident policistům poděkoval za jejich entuziazmus a pracovní výsledky. Velmi si cenil, že přestože je ve Zlínském kraji největší počet obyvatel na jednoho policistu (cca 500), máme druhou nejvyšší objasněnost v republice. Policejní prezident i krajský ředitel obzvlášť vyzdvihli ukázkovou práci kriminalistů při vyšetřování kauzy pančovaného alkoholu. Oba zmínili, že si také velmi váží zájmu a nasazení policistů, se kterým hledali tento týden malou Elišku na Uherskohradišťsku. „Mnozí policisté se hlásili do pátrací akce i ze svého osobního volna, vystřídaly se tam asi tři stovky lidí. Bylo vidět, že to nejsou chladní příslušníci policie, ale taky rodiče, kteří se dokážou vžít do podobné situace. Při takových událostech se šťastným koncem vždycky vidím, že ta práce má obrovský smysl,“ uvedl při setkání ředitel Bedřich Koutný.
Prezident přítomné policisty ujistil, že početní stavy se v následujícím období nezmění. Počet příslušníků české policie je podle něj ustálený. Současnému vedení prezidia jde o zklidnění rozhárané situace ve sboru, která vznikla neustálými změnami v posledních čtyřech letech. „Musíme si přiznat, že ne všechny tyto změny byly systémové. Proto aktuálně připravujeme koncepci rozvoje Policie ČR ve střednědobém horizontu, tedy na dobu let 2014-2016,“ předestřel policejní prezident a doplnil, že se bude vycházet z aktuálních analýz kriminality i dalších faktorů, které mohou mít na bezpečnost v regionu vliv.
 
 
12. dubna 2013, mjr. Ing. Jana Macalíková
 
 zleva: plk. Bedřich Koutný, plk. Tomáš Tuhý, plk. Martin Červíček
zleva: plk. Bedřich Koutný, plk. Tomáš Tuhý, plk. Martin Červíček
 
 
 

Prezident ve Zlíně

Prezident ve Zlíně

Prezident ve Zlíně

Prezident ve Zlíně

vytisknout  e-mailem