Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policejní prezident na konferenci V4

Nosnými tématy konference Visegrádské skupiny jsou drogová trestná činnost a daňová kriminalita. 

V4 foto
V polské Wroclawi se ve dnech 20. – 23. 11. 2016 koná konference Visegradské skupiny na vysoké úrovni, za účasti policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého a dalších čelních policejních představitelů Polska, Maďarska a Slovenska. Oficiální část programu konference byla zahájena dne 21.11.2016 panelem obsahujícím příspěvky vysokých představitelů ze všech zemí V4. Policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý přednesl příspěvek v jazyce hostitelské země.

U daňové kriminality poukázal policejní prezident na zapojení organizovaného zločinu včetně rizika průniku do státní správy při jejím páchání. „Daňová kriminalita představuje obrovské finanční ztráty rozpočtových prostředků v řádu miliard korun ročně. Vysoká latence a vznik nových trendů komplikuje vyšetřování závislé na vývoji legislativy i kontrolních postupech správců daní,“ uvedl k tématu policejní prezident.

V části projevu věnované drogové kriminalitě genmjr. Tomáš Tuhý upozornil zejména na legislativní nedostatky v regulaci přístupu k prekursorům, zejm. pseudoefedrinu získávaného z volně prodejných léků a červeného fosforu, které situaci potírání drogové scény na úseku výroby metamfetaminu nadále komplikují.

V úvodním dni konference se všichni účastníci shodli na tom, že uvedené hrozby jak na úseku daňové, tak drogové kriminality, jsou jim společné, neznají hranic, a že novým fenoménům je třeba čelit společným úsilím, účinnou mezinárodní spoluprací v policejní i justiční rovině i přijetím efektivních legislativních a systémových nástrojů.

Na vystoupení čelních policejních představitelů zúčastněných zemí pak navázali další zúčastnění experti z jednotlivých policejních sborů, kdy českou policii reprezentují zástupci Národní centrály proti organizovanému zločinu a Národní protidrogové centrály SKPV.

22. listopadu 2016
plk. Jozef Bocán
tiskový mluvčí, PP ČR

vytisknout  e-mailem