Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policejní prezident na bezpečnostní konferenci

Co čeká Policii ČR v následujících pěti letech: potřeby a výzvy. 

Policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý se včerejšího dne aktivně zúčastnil konference s názvem Nová vláda, obrana a bezpečnost, kterou spolupořádala organizace Jagello 2000.

Cílem konference bylo načrtnout témata, kterým se nová vláda České republiky během svého volebního období v rámci zajištění vnitřní i vnější bezpečnosti bude muset věnovat a rovněž upozornit na překážky, jimž bude vláda při realizaci své bezpečnostní a obranné politiky s velkou pravděpodobností čelit.

V rámci prvního bloku vystoupil policejní prezident s přednáškou na téma „Co čeká Policii ČR v následujících pěti letech: potřeby a výzvy“. V rámci svého vystoupení shrnul generál Tuhý oblasti, bez kterých není možné udržet a dále rozvíjet vysoký bezpečnostní standard České republiky.

„Policie se potýká, a v budoucnu tomu nebude jinak, se stále sofistikovanější trestnou činností, která dostává nových rozměrů. Oblasti, jako je kybernetická bezpečnost, terorismus, extremismus nebo drogová problematika nelze účinně potírat bez investic do lidských zdrojů, informačních zdrojů, materiálního vybavení nebo financí jako takových“, uvedl policejní prezident a dodal: „Policie musí za podpory vlády postupovat koncepčně s výhledem udržitelného a především systematického rozvoje“.

1. prosince 2017
plk. Mgr. Jozef Bocán
tiskový mluvčí, Policejní prezidium ČR

Odkazy do noveho okna

Konference

Konference 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem